Kısa süre önce halka arz edilen Tureks Turunç Madencilik #MARBL, Amerika’daki bağlı ortaklığı Marble Systems Inc. aracılığıyla Porto Riko’da Ritz Reserve adlı lüks rezidans projesine mermer tedarik edeceğini duyurdu.

Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayımlanan açıklamasında, 12 rezidans inşaatından oluşan projenin ilk siparişinin Marble Systems Inc tarafından alındığı belirtildi.

100 Milyon Liralık Dev Anlaşma Yatırımcıya Duyuruldu 100 Milyon Liralık Dev Anlaşma Yatırımcıya Duyuruldu

Her rezidans için sipariş toplamının 167 bin Amerikan doları olduğu, Ocak 2024 döneminde teslimatların başlayacağı ifade edildi.

Açıklamada, her bir birimin teslimatının tamamlanmasının ardından diğer rezidansın mermer tedarik işlerine geçileceği de bildirildi.

MARBL tarafından yapılan KAP açıklamasının tamamı şu şekilde:

"Şirketimizin Amerika'da mukim bağlı ortaklığı Marble Systems Inc. Porto Riko'nun Dorado şehrinde bulunan Ritz Reserve'nin 12 rezidans inşaatından oluşan projesi için mermer tedarik anlaşması yapmış olup ilk rezidans siparişi Marble Systems Inc tarafından  alınmıştır. Her rezidans için sipariş toplamı 167.000 Abd Doları olup Ocak 2024 döneminde teslimat yapılmaya başlanılacaktır. Her bir birimin teslimatının tamamlanmasını takiben diğer rezidansın mermer tedarik işlerine geçilecektir.

Yatırımcılarımızın ve Kamuoyunun bilgilerine sunarız."