Tureks Turunç Madencilik İç ve Dış Ticaret A.Ş. (MARBL), Amerika’da faaliyet gösteren bağlı ortaklığı Marble Systems Inc. ile iki önemli mermer projesi hakkında açıklama yaptı.

Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayımlanan açıklamasına göre, Marble Systems Inc., Amerika’nın Virginia eyaletinde bulunan bir rezidans projesinin mermer tedarikini 256.576 dolar karşılığında üstlendi ve projeye başladı.

Ayrıca, Marble Systems Inc., Ağustos ayında başladığı ve 2.140.491,44 dolar değerindeki Los Angeles’taki Loews Santa Monica Beach Hotel’in mermer projesini de tamamladığını duyurdu.

Tureks Turunç Madencilik, Amerika’daki mermer projeleriyle ilgili olarak yatırımcılarını ve kamuoyunu bilgilendirdiğini ve saygılarını sunduğunu bildirdi.

MARBL tarafından yapılan KAP açıklamasının tam metni ise şöyle:

"Şirketimizin Amerika'da mukim bağlı ortaklığı Marble Systems Inc. , Amerika'nın Springfield Virginia eyaletinde bulunan rezidans mermer projesinin  tedariki  için  256.576 ABD doları tutarında anlaşma sağlamış ve projeye başlanılmıştır.

Diğer taraftan Marble Systems Inc. tarafından üstlenilip Ağustos ayında başlanılan ve proje bedeli 2.140.491,44 ABD Doları olan Los Angeles da faaliyet gösteren Loews Santa Monica Beach Hotel in mermer projesinin teslimatı tamamlanmıştır.

Yatırımcılarımızın ve Kamuoyunun bilgilerine sunarız."

MARBL Halka Arz

8 Kasım tarihinde borsada işlem görmeye başlayan MARBL sözleşme açıklayarak karlılığını artırmaya devam ediyor.

Halka arz fiyatı olan 10,97 TL'nin üzerinde yüzde 32,34'lük bir yükseliş ile 15,96 TL'den işlem gören MARBL, yeni bir sözleşme imzaladığını 13 Aralık tarihinde KAP üzerinden duyurdu.

Haftalık bazda büyük bir düşüş yaşayan şirket hisseleri, değer kaybetmeye devam ediyor. 

7 Aralık tarihinde 19,08 TL fiyattan borsada işlem gören MARBL, beş günde yüzde 16,35'lik değer kaybederek 15,96 TL'ye kadar geriledi.

Durdurulamıyor! Yarım Milyar Liralık Anlaşmaya İmzalar Atıldı Durdurulamıyor! Yarım Milyar Liralık Anlaşmaya İmzalar Atıldı

Şirket hisseleri 13 Aralık tarihinde seans açılışını 16,80 TL ile yapmıştı ancak TSİ 16.55 itibariyle yüzde 5,00 değer kaybıyla 15,96 TL'den işlem görüyor.