QNB Finans Yatırım Menkul Değerler liderliğinde halka açılan Kocaer Çelik, halka arz sonuçlarının açıklanmasının ardından, paylar #KCAER koduyla, Yıldız Pazar'da 30 Haziran’da işlem görmeye başlayacak.

kocaer a1 üretim tesisi

Şirket payları, #KCAER koduyla Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlamasından itibaren en fazla 30 gün süreyle QNB Finansinvest tarafından “Fiyat İstikrarını Sağlayıcı İşlemler” planlanıyor.

Fiyat istikrarı fonu, satan ortağa ait payların halka arzından karşılanmak üzere toplam halka arzın %20’si ile sınırlı olacak.

Aynı zamanda, tüm payların satılması durumunda, halka arz büyüklüğü 1.542.750.000 TL ile yılın en büyük halka arzı gerçekleşmiş olacak. Kocaer Çelik, ürün portföyüne ilave ettiği katma değerli ürünler ile 12.000’in üzerinde ve 60’a yakın farklı kalitede kimyasal kompozisyon içeren çeşitli cins, ebat ve kalınlıklarda ürünleri ile segmentinde Türkiye’nin en büyük kapasiteye sahip çelik profil üreticilerden biri konumunda.

Katılımevim Halka Arzına SPK'dan Onay Geldi Katılımevim Halka Arzına SPK'dan Onay Geldi

Halka arz sonrası 591 milyon TL’nin sermaye artışından, 414 milyon TL’nin ise ortak satışından karşılanmak üzere toplam 1.005 milyon TL’nin Şirket hesaplarına girmesi hedeflenmektedir. Böylelikle ek satış hariç halka arz büyüklüğünün yüzde 78’inin Şirket’e girmesi bekleniyor. 

kocaer çelik galvaniz fabrikası

Şirket, halka arz ile elde edeceği gelirlerin büyük kısmını, yatırım harcamaları olarak değerlendirecek.

%65 - %70 Yatırım Harcamaları

Yatırım Harcamaları; Yenilenebilir Enerji Yatırımları

Katma Değerli Yeni Ürün Yatırımları

%30 - %35 İşletme Sermayesi

Şirket büyüyen ve genişleyen faaliyetleri ile artan satış hacmine paralel olarak işletme sermayesi için oluşacak finansman ihtiyacında faiz riskini düşük seviyede tutmak ve mali yapısını daha da güçlendirmek amacıyla işletme sermayesi ihtiyacını iç kaynaklarla birlikte halka arzdan elde edilecek net gelirin yaklaşık %30 - %35’i ile karşılamayı planlıyor.