Duyuruyu, 15.04.2023 tarihinde KAP’ta şu sözler ile yaptı:

“Bağlı ortaklığımız Plan-S'in 3. Uydusu olan ConnectaT2.1 bugün fırlatılmış ve yörüngesine başarı ile yerleşmiştir.  Akdeniz üzerinden geçişi sırasında ilk haberleşme sağlanmış ve uydu devreye alma aşamasına geçilmiştir. Türkiye'nin ilk 6U küp uydusu olan ConnectaT2.1 3.2metre çözünürlüklü yeryüzü gözlem uydusu olarak hizmet verecek ve bundan sonraki daha yüksek çözünürlüklü görüntüleme uyduları için öncü olacak.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Bilindiği üzere, Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik AŞ 13.04.2023 tarihinde SPK tarafından idari para cezası verildiği haberi ile gündeme gelmişti. SPK’nın idari para cezası verdiği haberini hatırlayalım.

kontrolmatik-yatirimcisini-mutlu-ediyor

Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik AŞ’ye tam 1 milyon TL’lik idari para cezası verildi. Cezanın sebebi, Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik AŞ yönetim kurulu başkanı Sami Aslanhan tarafından19.11.2022 tarihinde sosyal medya aracılığıyla yapılan değerlendirmeler hakkında herhangi bir özel durum açıklaması yapılmaması nedeniyle verildiği olarak açıklandı.

Gözler Bu Hisselerde!! En Çok Para Girişi Ve Çıkışı Olan Hisseler Gözler Bu Hisselerde!! En Çok Para Girişi Ve Çıkışı Olan Hisseler

Ayrıca; “ilk genel kurul toplantısında idari para cezasının uygulanmasını gerektiren fiillerde sorumluluğu bulunan yönetim kurulu üyesine rücu edilip edilmeyeceği hususunda karar alınması ve söz konusu kararın alınması esnasında sorumluluğu bulunan yönetim kurulu üyesi ile bunlara ilişkili olan gerçek ve/veya tüzel kişilerin oy kullanmaması gerkemete olup, idari oara cezasına konu eylemler nedeniyle, varsa zarara uğrayan yatırımcıların yasal koşulların oluşması halinde genel hukuk hükümleri çerçevesinde, bahse konu işlemlerde sorumluluğu bulunan yönetim kurulu üyesi aleyhine dava açmaları mümkündür” açıklaması da eklenmiştir.