Gerçekleşen satın alımla birlikte, Kontrolmatik’in elektro kimya alanındaki Ar-Ge çalışmalarına pozitif katkı sağlanması bekleniyor. Şirket, 1 Temmuz Cuma akşamı 20:15’te KAP üzerinden yayınladığı açıklamada;

“Şirketimiz, Enwair Enerji Teknolojileri A.Ş.'nin %50,1 hissesini 6.164.718 TL bedelle satın almıştır.  

Enwair; batarya teknolojileri için anot ve katot malzeme teknolojilerini geliştiren bir Ar-Ge firmasıdır. 

Enwair ekibi alanında yetkin, yüksek lisans ve doktoraları bataryalar üzerine olan malzeme mühendisi ve kimyagerlerden oluşmaktadır.

Borsa Güne Alıcılı Ve Yüksek Başladı Borsa Güne Alıcılı Ve Yüksek Başladı

Firma, esnek silisyum anotlar, kendi kendini onaran anotlar, lityum zengin katotlar, çeşitli polimer bağlayıcı çözümleri üzerine çalışmalar yapmaktadır. 

1 Kosgeb, 1 Tübitak 1501, 1 Avrupa birliği Era Net projesi tamamlamış olup, halihazırda 1 Tübitak 1501 ve 1 Avrupa Birliği Horizon projesi yürütmektedir. 

1 adet PCT ve 1 adet TR patenti tescillenmiş olup, 3 adet patent süreci devam eden çalışması bulunmaktadır.” İfadelerine yer verildi.

enwair enerji

Enwair Enerji Teknolojileri

Enwair Enerji Teknolojileri A.Ş., 2015 yılından bu yana enerji depolama sektöründe hizmet vermektedir. Faaliyetlerine yeni nesil lityum iyon bataryaları üretmek üzere başta anot, katot ve polimer malzemeler geliştirmekle başlamış olup, batarya kimyası, elektroniği ve malzeme yapısı üzerine Ar-Ge çalışmalarını sürdürmektedir.

Enwair, Türkiye’de ve dünyada ticari olarak ilk kez piyasa sürülecek silisyum bazlı anotlar ve lityum zengin katotlar ile pazarda yerini almaya hazırlanmaktadır.