Art Arda Siparişler İle Hisse Yükselişe Geçti Art Arda Siparişler İle Hisse Yükselişe Geçti

Şirket karar kıldığı bu son yatırım ile birlikte, geçtiğimiz hafta duyurduğu yatırımlar ile birlikte, toplamda 32 milyon dolar değerinde yatırım gerçekleştirecek.

Şirketin son duyurduğu yatırım, lastik üreticilerinin artan taleplerini bölgesel olarak karşılamak amacıyla Kuzey Amerika'daki tesislerinde kord bezi terbiye kapasitesini artırma kararı alınmıştır. 20 milyon Amerikan Doları değerinde yatırımla yürütülecek ek hat projesinin 2024 yılında faaliyet geçmesi planlanacağı ifade edildi.

kordsa

Öte yandan, şirketin bu açıklamasından önce de, Kordsa Türkiye İzmit Fabrikası için;

KAP üzerinden, “Yüksek performans lastiklerinde kullanılan tekkorda olan global talebin artmasına cevap verebilmek üzere 7 milyon Amerika Doları tutarında tekkord üretim hattı yatırımı yapılmasına;

İnşaat güçlendirme sektöründeki büyüme stratejilerimize paralel olarak, yurtiçi büyümeyi devam ettirmek ve ihracat pazarlarımızdaki fırsatları değerlendirebilmek amacıyla 5 milyon Amerikan Doları tutarında mevcut hatta ilave hat olarak Polipropilen Monofilament Fiber Donatı (Kratos PP) üretim hattı yatırımı yapılmasına karar verilmiştir.” açıklamaları yapılmıştı.