Zorlu Yenilenebilir Enerji Halka Arz Olacak Zorlu Yenilenebilir Enerji Halka Arz Olacak

Halka arz edilen Kuzugrup Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (KZGYO) hisseleri 2.085.695 yatırımcı arasında paylaştırıldı. KZGYO, kaç lot verdi?

Tera Yatırım Menkul Değerler A.Ş.'nin konsorsiyum liderliğini üstlendiği KZGYO’nun halka arz işlemleri bugün sona erdi. "Yıldız Pazar"da işlem görecek olan şirketin payları 20,76 TL’den satıldı ve toplamda 1 milyar 38 milyon TL gelir elde edildi. Kuzu Grup GYO’nun halka arzına yoğun ilgi gösterildiği bildirildi.

KZGYO’nun halka arzına katılan bireysel yatırımcı sayısı 2.114.922 olarak açıklandı. Bu yatırımcılardan 2.085.606’sına 50 milyon lot pay dağıtıldı. Halka arzın yüzde 55’i bireysel yatırımcılara ayrıldı. Kuzu Grup GYO’nun halka arzı büyük ilgi gördü.

  • Yurt içi bireysel yatırımcılara %55
  • Yurt içi kurumsal yatırımcılara %20
  • Yurt dışı kurumsal yatırımcılara %25 oranında Lot dağıtımı yapıldı.

Bireysel yatırımcılara dağıtılan payların ortalama olarak 13-14 lot olduğu belirtildi.

Kuzugrup GYO KZGYO Halka Arz Sonuçları

kzgyo-halka-arz-1

Kuzugrup Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (KZGYO) Hakkında

1943 yılında kurulan ve 80 yıldır istikrarlı yükselişini sürdüren Kuzu Grup tarafından hayat geçirilen Kuzu Grup Gayri Menkul Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi (Kuzu Grup GYO A.Ş.), gayrimenkul geliştirme ve turizm yatırımlarında başarılı olmak için hareket etmektedir. Tüm projelerinde sürdürülebilirlik anlayışı ile hareket etmektedir. Kuzu Grup Gayrimenkul Geliştirme A.Ş. 15.06.2021 tarihinde kurulmuş ve 03.05.2023 tarihinde “Kuzu Grup Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.” (Kuzu Grup GYO A.Ş,) unvanını alarak gayrimenkul yatırım ortaklığına dönüşmüştür.

Şirket; gayrimenkuller, gayrimenkul projeleri, gayrimenkule dayalı haklar, sermaye piyasası araçları ve Sermaye Piyasası Kurulunca belirlenecek diğer varlık ve haklardan oluşan portföyü işletmek amacıyla paylarını ihraç etmek üzere kurulan ve sermaye piyasası mevzuatında izin verilen diğer faaliyetlerde bulunabilen sermaye piyasası kurumu niteliğinde kayıtlı sermayeli halka açık anonim ortaklıktır.

Kuzu Grup GYO A.Ş, dünyanın başlıca otel zincirlerinden Bonvoy ile 2021’de yaptığı işletme anlaşması yaparak İstanbul Ataköy sahilde faaliyete geçen JW Marriott Hotel İstanbul Marmara Sea ile uzun vadeli kira sözleşmeleri imzalayarak düzenli ve öngörülebilir kira geliri elde etmektedir. JW Marriott Hotel İstanbul Marmara Sea, 204 otel odası ve 62 uzun dönem konaklama yapılabilecek rezidans dairesi ile Ataköy’de, sahil erişimi ve eşsiz Marmara denizi manzarası ile misafirlerine hizmet etmektedir.