Halka arz eden Lider Filo, Borsada ne zaman işlem görecek. Şirket, LİDER kodu ile Yıldız Pazar'da işlem görmeye başlayacak.

29-30 Mart tarihlerinde talep toplayan Lider Filo borsada ne zaman işlem görecek. Yatırımcıların #LİDER kodu ile taleplerini ilettiği Lider Filo halka arzında toplamda 20.400.000 adet pay satışa sunuldu.

Bülbüloğlu Vinç (BVSAN) Halka Arz Tarihi ve Detayları Bülbüloğlu Vinç (BVSAN) Halka Arz Tarihi ve Detayları

18,65 TL sabit fiyatla gerçekleşen halka arz büyüklüğünün, yüksek talep gelmesi halinde 380.460.000 TL olması bekleniyor. Halka arz işlemi sonrası şirketin halka açıklık oranı yüzde 25,76, ek satış olursa yüzde 30,91 olacak.

Halka arz öncesi 53.000.000 TL olan sermaye, halka arz sonrası 66.000.000 TL’ye ulaşacak. Halka arz işlemi, eşit dağıtım yöntemiyle bugün saat 13:00 itibari ile son bulacak.

Payların, bugün saat 18:30 gibi yatırımcıların hesaplarına geçip, 4 Nisan Pazartesi günü ise Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işlem görmesi bekleniyor.

FİLO GÜÇLENDİRİLECEK

Lider Filo, halka arzdan elde ededeceği güçlü kaynağın yüzde 70’ine karşılık gelen tutarını şirketin yeni taşıt yatırımlarında, yüzde 30’una karşılık gelen tutarı net işletme sermayesi ihtiyacının karşılanmasında ve yeni yatırımlarda kullanılacak.

Yatırımlarıyla filosunu büyütecek olan şirket, sağlayacağı yeni kaynak ile stratejik amaçlarına uygun olarak daha hızlı büyümeyi, kârlılığını artırmayı ve sektöründe öncü marka olma vizyonunu güçlendirerek sürdürmeyi hedefliyor. Lider Filo böylece müşteriye özel hizmetleri ve en yeni modellerden oluşan filosuyla sektördeki etkinliğini daha da artıracak.