Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da bugün LİDER koduyla işlem görmeye başlayan Lider Filo payları, tavan fiyat 20,50 TL ile başlangıç yaptı.

Borsa İstanbul’da Gong Lider Filo İçin Çaldı

Türkiye’nin önde gelen araç kiralama şirketlerinden Lider Filo için düzenlenen Gong Töreni’nde Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun, LDR Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Metin Barokas, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Karel Barokas, Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı Burçin Baybatur Kök, Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi, Prof. Dr. Saim Kılıç, Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi, Prof. Dr. Çağrı Erhan,  Tera Yatırım Menkul Değerler Yönetim Kurulu Başkan Vekili Emre Tezmen ve çok sayıda davetli yer aldı.

lider gong töreni

Yatırımcı Sayısında Yükseliş Devam Ediyor

Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun, törende yaptığı konuşmada, “Araç kiralama sektöründe faaliyet gösteren şirketimiz, bu halka arzdan elde ettiği gelir ile taşıt filosunu genişleterek büyümeyi hedeflemektedir. Aynı zamanda öz sermayesini güçlendirmiş, kurumsallaşma yolundaki adımlarını da hızlandırmış olacak. Lider Filo bu halka arz ile yaklaşık 380 milyon TL halka arz tutarı ve 294 bin yatırımcıya gerçekleştirilen satış ile çok başarılı bir halka arz gerçekleştirmiştir.

Lider Turizm’in bu halka arzında katılan yüksek sayıda katılımcı olduğu gibi, borsamıza, Sermaye Piyasalarına son iki yılda artan ilgiyle, gerek halka arzlar gerek diğer vesilelerle yatırımcı sayımızda ciddi bir artış olmuştur. 2020 yılının başında 1.2 milyon olan yatırımcı sayımız 2021 yılı sonunda 2.4 milyona ulaşmıştır. Bu vesileyle buradan değerli yatırımcılarımıza bir kez daha çağrıda bulunmak istiyorum.

İki konuyu kendilerine özellikle hatırlatmak isterim, birincisi kamuyu aydınlatma konusundaki hassasiyetlerini yükseltmelerini, diğeri finansal okur yazarlık konusunda gayretli olmaları.

Yatırımcılarımıza özellikle sosyal medya haberlerini itibar etmemelerini, şirketlerin Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yaptığı özel durum açıklamalarını takip etmelerini, finansal raporlarını incelemelerini, okur yazarlıklarını yükseltmelerini, çalıştıkları aracı kurumların yatırım danışmanlarının tavsiyelerini dinlemelerini öneriyorum.

Artemis Halı Halka Arzına Onay Geldi Artemis Halı Halka Arzına Onay Geldi

Sürdürülebilir Büyümeyi Hızlandırmayı Hedefliyoruz

Lider Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Metin Barokas açıklamalarında şu ifadelere yer verdi, “Bugün bizim için çok güzel bir gün. Lider Filo olarak çok mutlu ve gururluyuz. Şirketimiz için tarihi bir dönüm noktasındayız. Öncelikle bize güvenen yatırımcılarımıza teşekkür etmek isterim. 300 bine yakın yeni ortağımız, şirketimize hoş geldiniz. Sizinle birlikte çok büyük bir aile olduk.

Halka arz sürecinde bize yol gösteren, desteklerini esirgemeyen Sermaye Piyasası Kurulu’nun, Borsa İstanbul’un ve Merkezi Kayıt Kuruluşu’nun değerli yöneticilerine ve uzmanlarına saygılarımızı ve teşekkürlerimizi arz ediyorum.

Halka arz sürecimizin başarılı olmasından büyük memnuniyet duyuyoruz. Ulaşmış olduğumuz başarı, yatırımcıların Lider Filo’nun vizyonuna, gelecek hedeflerine ve performansına duydukları güveni gösteriyor. Halka arzda yatırımcılardan gelen yüksek talebin verdiği moral ve güç ile Lider Filo olarak filomuzu büyütmek suretiyle potansiyel müşterilerimizi kazanmayı ve sürdürülebilir büyümeyi hızlandırmayı hedefliyoruz. Lider Filo olarak sizin güveninize layık halka açık şirket olmaya, tüm etik kurallar çerçevesinde gayret edeceğimizi bilmenizi isterim.

Güçlü ortaklık ve yönetim yapısı, kurumsallığı ve vizyonu sayesinde Lider Filo’yu artık daha fazla duyacağız.”