28 Mayıs Salı Günü Öne Çıkan Borsa ve Şirket Haberleri 28 Mayıs Salı Günü Öne Çıkan Borsa ve Şirket Haberleri

Pasifik Eurasia Lojistik Dış Ticaret A.Ş. (PASEU) tarafından Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan bildiride şirketin 2023 4. bilançosu açıklandı. Şirketin zarara geçtiği görüldü. Şirketler tarafından yapılan bilanço açıklamaları yatırımcıların sıkıca takip ettiği bilgi kaynaklarından biri olmakta. Şirketler tarafından açıklanan bilançılarla birlikte şirketin sene içerisindeki finansal raporları belli olur. Böylelikle yatırımcılar şirketlerin kar yada zarar tutarlarını net bir şekilde inceleyebilir.

BİLANÇOSUNU AÇIKLADI

Pasifik Eurasia Lojistik Dış Ticaret A.Ş. (PASEU) tarafından Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan bildiride şirketin  01.01.2023-31.12.2023 döneminde toplamda 235.746.040 TL net zarar yaşadığı bildirildi. Şirket, geçtiğimiz yıl için 12 aylık dönemde 104.799.340 TL kar açıklamıştı. Böylece bir önceki yılın aynı dönemine göre net karı %125 artmış oldu. 

Paseu Özyaknaklar

Yapılan bilanço açıklaması sonrasında yatırımcılar şirketin elde ettiği kar ve zarar tablosunu incelemeye koyuldu. Şirket son dönemde almış olduğu kararlar ve yaptığı anlaşmalar neticesinde toplam dönem için zarar ettiğini açıkladı. Birçok yatırımcı şirketin hisselerinin ne durumda olduğunu merak ediyor.

PASEL HİSSELERİNDE SON DURUM

Borsa İstanbul'da PASEL koduyla işlem gören Pasifik Eurasia Lojistik Dış Ticaret A.Ş. 30 Nisan kapanış fiyatına göre 62,50 TL'den alım satım yapılıyor. Şirket dün yüzde 4,58 büyük bir değer düşüşü yaşadı. Haftalık bazda da yüzde 3,85 değer kaybeden PASEL hisseleri aylık bazda ise yüzde 15,31 değer kazandı. Şirketin hisseleri 14 Haziran'dan bu yana yüzde 127,27 değer kazandı. Yatırımcılar açıklanan bu bilanço sonrasında şirket hisselerinin değerinde nasıl bir değişim yaşanacağını sıkıca takip ediyor.

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.

Editör: Umut Köse