Marbaş Menkul Değerler A.Ş. halka arz onayını almak için SPK'ya başvurdu. Marbaş şirketi, SPK'dan halka arz onayının alınması halinde yatırımcısından talep toplayarak halka arz olacak.

Yatırım Firması Halka Arz Başvurusu Yaptı Yatırım Firması Halka Arz Başvurusu Yaptı

Marbaş Halka Arz Sürecinde

Marbaş şirketi SPK'ya yapmış olduğu başvuruyu yatırımcısı ile paylaşmak adına KAP'a başvurdu. Şirket tarafından KAP'a yapılan açıklama şöyle;

''Sayın Paydaşlarımız,

Geniş yetkili aracı kurum olarak faaliyetlerini sürdüren, Şirketimizin %100 bağlı ortaklığı Marbaş Menkul Değerler AŞ paylarının halka arz edilmesine izin verilmesini teminen esas sözleşmenin uygun hale getirilmesi ve kayıtlı sermaye sistemine geçilmesi   amacıyla Sermaye Piyasası Kurulu'na ön izin başvurusunda bulunulmasına karar verildiği 16.08.2023 tarihli Özel Durum Açıklaması ile detaylı olarak duyurulmuştur. 

Marbaş Menkul Değerler AŞ paylarının halka arzına yönelik olarak kayıtlı sermaye sistemine geçiş ve esas sözleşme tadiline ilişkin izin başvuru dosyası 17.08.2023 tarihinde SPK'ya iletilmiştir.

Halka arz süreci ile ilgili gelişmeler kamuoyu ve yatırımcılar ile paylaşılacaktır. 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.''

Marbaş Faaliyeti Nedir ?

1990 yılında faaliyet göstermeye başlayan Marbaş Menkul Değerler A.Ş., Türkiye Sermaye Piyasalarının köklü aracı kurumlarından biridir.

Temel amacı yatırımcı memnuniyeti sağlamak olan Marbaş Menkul Değerler, bu amacına yönelik olarak bilgi, güven ve şeffaflık prensipleri ile birikimlerini sermaye piyasalarında değerlendirmeyi tercih eden yatırımcılara hizmet vermektedir.