Borsa İstanbul’da SMRTG koduyla işlem gören şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni iş ilişkisi başlığıyla, gerçekleşen satış hakkında açıklama yaptı.

Holding Şirketinin Ortağı Sermayesini 900 Milyon TL'ye Çıkardı Holding Şirketinin Ortağı Sermayesini 900 Milyon TL'ye Çıkardı

KAP üzerinden yapılan açıklamanın detayları şu şekilde;

Şirketimiz ile yurtiçinde yerleşik büyük bir müşteri arasında KDV hariç 7.550.164,25 ABD Doları bedel üzerinden fotovoltaik güneş paneli satışına istinaden yurtiçi satış sözleşmesi imzalanmıştır. 

İş İlişkisinin Başlamasının Öngörüldüğü Tarih 18/04/2022

Yeni İş İlişkisinin Ortaklık Faaliyetlerine Etkisi; Şirket cirosuna olumlu katkı

Smart Güneş Teknolojileri #SMRTG

Anahtar teslim kurulum hizmetleri ve PV modül üretimi alanlarında Avrupa'nın önde gelen entegre güneş enerjisi şirketlerinden Smart Güneş Teknolojileri olarak, ticari ve perakende kullanıcılarına geniş yelpazede güneş enerjisi çözümleri sunmakta.

smart güneş teknolojileri-1

2014 yılında kurulan ve merkezi İstanbul’da olan şirketimiz; Türkiye, Almanya, ve Ukrayna'da bulunan ofisleri ve Gebze’de 23.500 m² alan üzerinde kurulu üretim tesisi ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Gebze, Kocaeli’deki üretim tesisimizde arazi ve çatı güneş enerjisi santrallerinde kullanılmak üzere kristal silikon hücre bazlı yüksek verimli fotovoltaik güneş paneli üretilmektedir.

Yıllık 1200 MW üretim kapasitesine sahip, 23.500 m2 kapalı alana kurulu son teknoloji otomatik üretim hatlarımızda Multi Busbar, PERC, Half-Cut Cell ve Bifacial teknolojileri kullanılarak, verimliliği yüksek, üstün kaliteli güneş paneli üretimi gerçekleştirilmektedir.