Finans sektöründe sahip olduğu bilgi birikimi ve inovatif çözümleriyle köktü bir altyapıya sahip olan, Finansal teknoloji firması Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri,  kripto para alım satımlarında (ticaretinde) ihtiyaç duyabilecekleri alt yapı, işlem platformu, analiz araçları vb konularında gerekli yazılım ve çözümlerin üretilmeye başlanmasına ilişkin karar alındığını KAP üzerinden yatırımcılarıyla paylaştı.

kripto para

Bankacılık ve finans alanında faaliyet gösteren kişi, kurum ve kuruluşların; piyasalara ilişkin veri, haber, analiz, emir iletimi ve portföy izleme ihtiyaçlarına yönelik çözümler üreten Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri, Kripto Para borsaları için de hizmet verecek.

Şirketin, KAP üzerinden yayınladığı açıklamada, konuyla ilişkin şu ifadeler yer aldı;

Şirketimiz Yönetim Kurulu 23.08.2022 tarihinde şirket merkezinde toplanarak,

Finansal piyasalarda, yatırımcı ve kuruluşların, sanal para ve/veya dijital para olarak da tanımlanan kripto para alım satımlarında (ticaretinde) ihtiyaç duyabilecekleri alt yapı, işlem platformu, analiz araçları vb konularında gerekli yazılım ve çözümlerin üretilmeye başlanmasına karar verilmiş olup, ilk aşamada kripto para borsası olarak tanımlanan işlem platformu altyapı yazılım çalışmaları başlatılmasına oy birliği ile karar vermiştir.

Yeni Halka Arzın Sonuçları Açıklandı! Bireysel Yatırımcıya Bu Kadar Lot Düştü Yeni Halka Arzın Sonuçları Açıklandı! Bireysel Yatırımcıya Bu Kadar Lot Düştü