Meditera Tıbbi Malzeme Halka Arz Edecek

Sermaya Piyasası Kurulu’nun 17 Haziran tarihli bülteninde Meditera Tıbbi Malzeme Sanayi’nin halka arzını onayladığını duyurdu. Mevcut sermayesi 27.000.000 TL olan şirketin 7.000.000 TL bedelli sermaye artırımı ile birlikte, yeni sermayesi 34.000.000 TL’ye ulaşmış olacak.

Meditera halka arzının henüz tarihi belli olmazken, talep toplama sürecinde 28 TL fiyat ile yatırımcılar halka arza katılabilecek.

Şirketin taslak izahnamesine göre, halka arzda 3 gün süre ile talep toplanacak. Şirketin satışa aracılık edecek olan kurumu ise Gedik Yatırım Menkul Değerler olarak biliniyor.  Borsada satış – sabit fiyatla talep toplama ve satış yöntemi ile gerçekleşecek olan halka arzın oransal dağıtım yöntemiyle pay edileceği biliniyor, ancak oransal ya da eşit dağıtım konusunun netliği, yayınlanacak olan izahnameye bağlı.

MEDİTERATIBBİ MALZEME HAKKINDA

1983 yılında Ecz. Atilla Sevinçli tarafından İzmir’de kurulmuş ve 90’lı yıllarda sektörün önde gelen tıbbi malzeme kuruluşları arasında yerini almıştır.
Meditera anestezi ve yoğun bakım solunum devreleri üretiminde, onkoloji ilaç hazırlama ve uygulama sistemleri kurulumunda, işletilmesinde ve projelendirilmesinde, infüzyon pompa ve setleri distribütörlüğü, üretimi ve teknik servisinde, biyosidal ürün üretiminde uzmanlaşmıştır.

Ayrıca, şirket iştiraklerinden olan ve Internacional Farmacéutica S.A. de C.V.  (IFSA) firması ile ortak girişim olarak kurulan S & Mohr firması Türkiye’deki tesislerinde cerrahi sütür, S&Mohr America firması ise Meksika’daki tesislerinde solunum devreleri ve aksesuarları üretmektedir.
Şirket, yüksek kalite anlayışı sayesinde önemli dünya markalarına ürün üretmekte, Altech markasıyla da 80 ülkeye 100’den fazla müşteriye ihracat gerçekleştirmektedir.