Geçtiğimiz Mayıs ayında, Cosmer Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin halka açılarak, payların Borsa İstanbul nezdinde işlem görebilmesini teminen “Esas Sözleşme Tadil Metninin” Sermaye Piyasası Kurulu’nun uygun görüşüne sunulması için gerekli başvuruda bulunulduğu, KAP üzerinden duyurulmuştu.

cosmer halka arz

Mercan Kimya #MERCN, gece Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden, “Sermaye Piyasası Kurulu Ortaklıklar Finansman Dairesinin bağlı ortaklığımızı muhatap 29.11.2022 tarihli yazısı ile anılan başvurunun Sermaye Piyasası Kurulunca olumlu karşılanmış olduğu hususu Şirketimize iletilmiştir. Bu doğrultuda Cosmer Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş. paylarının halka arzı işlemine başlanıp başlanmayacağı, 30.06.2023 tarihli mali tabloları çıktıktan sonra değerlendirilecek olup, gelişmeler hakkında yatırımcılarımız bilgilendirilecektir.” açıklamasında bulundu.

Halka Arzların Etkisiyle Borsada Yatırımcı Sayısı Rekor Kırmaya Devam Ediyor Halka Arzların Etkisiyle Borsada Yatırımcı Sayısı Rekor Kırmaya Devam Ediyor

Cosmer Kimya

1977 yılında kurulan ve Türkiye’nin ilk parafin üreticisi olan Mercan Kimya San. Tic. A.Ş.’nin bir kuruluşudur. Pazarda kazanılan tecrübe ve müşterilerimiz nezdinde firmamız içinde oluşan, saygınlık ve güven, hızla gelişip büyüyen kozmetik, deterjan, endüstriyel ürün pazarında da başarımızın temelini oluşturmaktadır.