Mogan Enerji, SPK'ya yaptığı halka arz başvurusunun detaylarını, yayımladığı taslak izahname ile halka arz sürecine ilişkin detayları yatırımcılarla paylaştı.

Mogan Enerji Yatırım Holding A.Ş. tarafından yayımlanan izahname bilgilerini göre, toplamda 361.700.000 lotunu Borsa İstanbul'da işleme açacak.

İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.'nin konsorsiyum liderliğini yürüteceği halka arz sürecinde satışa sunulacak paylar, bireysele eşit dağıtım yöntemi ile birlikte yatırımcılara sunulacak.

Halka arzda T1-T2 bakiye kullanılamayacak.

Mogan Enerji Halka Arz Detayları

Halka Arz Şekli

49 Yıllık Cam İşleme Fabrikası Halka Arz Oluyor! 49 Yıllık Cam İşleme Fabrikası Halka Arz Oluyor!
  • Sermaye Artırımı : 180.850.000 Lot
  • Ortak Satışı : 90.425.000 Lot (Müşfik Hamdi Yamantürk)
  • Ortak Satışı : 90.425.000 Lot (Tevfik Yamantürk)

Halka Arz Gelirinin Kullanım Alanları

  • %45 Enerji sektöründe büyüme.
  • %45 Finansal borçların azaltılması.
  • %10 İşletme sermayesi.

Halka Açıklık Oranı

  • %7,50

Halka arzın, 2023'ün dördüncü çeyreğinde SPK tarafından onaylanması bekleniyor.

Mogan Enerji Yatırım Holding A.Ş. Hakkında

Mogan Enerji Yatırım Holding A.Ş., Türkiye’nin önde gelen enerji firmalarından birisidir. 1980 yılında kurulan şirket, yenilenebilir enerji kaynaklarına yatırım yaparak çevreyi korumayı ve karbon emisyonunu azaltmayı hedeflemektedir. Şirket bünyesinde jeotermal, hidroelektrik ve rüzgar enerji santralleri bulunmaktadır. Şirket, GÜRİŞ Grup’un bir parçası olup, Türkiye’nin en büyük jeotermal ve rüzgar enerji santrali yatırımcıları arasındadır. Şirket, aynı zamanda Ukrayna’da da rüzgar enerji santrali yatırımı yapmıştır. Şirket, kaliteli hizmet, deneyimli kadro ve sağlam finansman kaynakları ile enerji sektöründe uluslararası standartlarda temsil etmektedir.