Pasifik Donanım ve Yazılım (PATEK) Halka Arz Kaç Lot Verecek, Hangi Bankalarda Var? Pasifik Donanım ve Yazılım (PATEK) Halka Arz Kaç Lot Verecek, Hangi Bankalarda Var?

Sermaye Piyasası Kurulu 31 Mart tarihli haftalık bülteninde halka arz duyurusuna yer vermezken, Nisan ayında bültende yayınlanacak şirket sayısının geçtiğimiz aylara göre daha fazla olacağı öngörülüyor.

2022 yılı ilk çeyrek döneminde 11 şirket halka arz oldu. Halka açılan bu şirketler arasında yatırımcısını pek memnun etmeyen şirketlerin yanı sıra rekor üstüne rekor kıran şirketler de yer aldı.

HALKA ARZLARA KATILIM YÜKSELDİ

Geçtiğimiz yıl oransal dağıtım ile, 6-7 Mayıs tarihlerinde halka arz olan Kalekim Kimya’nın halka arz sonuçlarına göre katılımcı sayısı 302,273 olarak duyurulmuştu. Bu katılım sayısının üzerine bir daha çıkamayan halka arzların ardından, katılımın tekrar yükselişe geçtiği görülüyor.

Mart ayının son halka arzı olarak gerçekleşen Lider Filo, 2021 Mayıs ayında yapılan Kalekim halka arzından sonra, 294.466 yatırımcı ile en fazla talep toplayan şirket oldu.

Nisan Ayında Halka Arz Olmayı Bekleyen Şirketler

Nisan ayının ilk halka arz duyurusu ise, Sermaye Piyasası Kurulu’nun 7 Nisan’da yayınlanacağı bültende yer alması bekleniyor.

İlk bültende onay alması kuvvetli olan ilk üç sıramızda bulunan halka arzlar şu şekilde;

Göknur Gıda; Şirket sermayesinin 285.000.000 TL’den 370.500.000 TL’ye çıkarılmasıyla oluşacak 85.500.000 TL nominal değerli paylar ve, ortak satışı ile toplamda 99.750.000 adet pay halka arz edilecek.

Dağıtım yöntemi ise taslak izahnameye göre henüz belli değil.

Halka arzda hisse kodu #GOKNR olarak işlem görecek.

Suwen Tekstil; 4.700.000 TL nominal değerli payları oransal dağıtım yöntemi ile halka arz olacak. 

Netcad Yazılım; ek satışlar dahil olmak üzere toplamda 23 milyon TL nominal değerli payını halka arz edecek.  Halka arz, konsorsiyum liderleri tarafından oluşturulan konsorsiyum tarafından, oransal dağıtım yöntemi ile payları satışa sunulacak.