2023  yılının ocak-mart döneminde gerçekleştirilen halka arz işlemleri sayısı bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla küresel çapta yüzde 9 azalış gösterirken, ülkemizde de halka arzlara talep gün geçtikçe daha da artmaktadır. Yatırımcıların halka arzlara talebi günden güne artarken en çok merak ettikleri de bir sonraki halka arz...

Borsada bulunmayan şirketler de yatırımcıların bu ilgisinin farkında oldukları için SPK'ya başvuruda bulunmaktadırlar. Başvuruları onaylanan şirketlerin halka arz takvimi ise SPK tarafından duyurulmaktadır. SPK'nın onayladığı halka arz edecek şirketler de yatırımcılarla buluşuyor.

Nisan ayında ise SPK tarafından halka arzına onay verilen iki şirket bulunmaktadır. Halka arz başvuruları onaylanan şirketler arasında olan ''KOPOL ve CVKMD'' Nisan ayı içinde halka arz olacak. KOPOL kodu ile Koza Polyester San. ve Tic. A.Ş., ve CVKMD koduyla Cvk Maden İşletmeleri San. ve Tic. A.Ş. nisan ayı içerisinde halka arz olacak.

CVKMD Halka Arz Detayları Neler ?

105 TL olarak belirlenen halka arz fiyatında dağıtım yöntemi eşit olacak ve halka arzda toplamda  8,400,000 lot dağıtılacak. Yüzde ''20'' si halka açık olacak CVKMD halka arzı 4-5-6 Nisan 2023 tarihlerinde talep toplama yapılacaktır.

CVK Madencilik, 100% yerli sermaye ile kurulmuş olan işletmeleri ile maden faaliyetlerini sürdürmektedir. CVK Madencilik, modern mühendislik uygulamaları ve teknolojinin sunduğu tüm imkânlardan faydalanarak, faaliyetlerinin etki ve ölçeğini gün be gün artırmaya ve Türkiye’nin en yüksek kaliteli krom, kurşun, çinko, bakır, manyezit cevherlerini üretmeye devam etmekte olup, altın cevheri üretimi için de AR-GE çalışmalarına son sürat devam etmektedir.

nisan-ayi-halka-arz

KOPOL Halka Arz Detayları Neler ?

Eşit dağıtım yöntemi ile halka arz olacak KOPOL halka arzda toplamda 44,390,000 Lot pay edilecek. Halka arz fiyatı olarak  24,50 TL belirlenmiştir. Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş aracılığı ile yapılacak halka arzda yüzde ''20,54'' halka açıklık olacaktır.

KOPOL halka arz tarihleri ise 4-5-6 Nisan 2023 olarak belirlenmiştir.

Koza Polyester 2012 yılında Gaziantep şehrinde Akınal ailesi tarafından kurulmuştur. Koza Polyester Türkiye’nin kontinü polimerizasyon’dan polyester elyaf üreten ikinci şirketi konumundadır ve elyaf üretiminde Avrupa’nın en büyük kapasitelerinden birine sahiptir. Koza Polyester 2013 yılı sonunda üretim faaliyetlerine başlamıştır.

Halka Arzlar Tekrar Pozitif Sinyaller Verdi! İşte Yeni Halka Arzlar Rekora Gidiyor Tavan Bozmadı Halka Arzlar Tekrar Pozitif Sinyaller Verdi! İşte Yeni Halka Arzlar Rekora Gidiyor Tavan Bozmadı

Editör: Ece Çavuşlu