Yatırımcısına temettü dağıtacak olan 2 şirket oldukça merak edilmektedir. ''EGEEN ve OSMEN'' şirketleri yatırımcılarına kar payı dağıtmaya hazırlanıyor.

Kimi 15 Kat Kimi 10 Kat! Yatırım Önerileri Sonrasında Zirve Yapan Hisseler Kimi 15 Kat Kimi 10 Kat! Yatırım Önerileri Sonrasında Zirve Yapan Hisseler

EGEEN - Ege Endüstri şirketi Brüt; 69 lira Net; 62,10 Lira temettü dağıtacak. Ege Endüstri şirketinin temettü dağıtım oranı ise yüzde 24 olarak açıklandı.

OSMEN -  Osmanlı Yatırım Menkul Değerler şirketi Brüt; 0,34 lira Net; 0,305 Lira temettü dağıtacak. Osmanlı Yatırım Menkul Değerler şirketinin temettü dağıtım oranı ise yüzde 3 olarak açıklandı.

Ege Endüstri Faaliyeti Nedir ?

Ege Endüstri ve Ticaret A.Ş. , ticari araç ve özel araç uygulamaları için diferansiyel kovanı ve süspansiyon sistemi komponentlerini geliştirmekte ve üretmektedir. 

45 yılı aşkın tecrübesi ile Amerika, Avrupa ve Asya 'da ikamet eden dünyaca ünlü OEM 'lere; yenilikçi yaklaşım, rekabetçi tutum, sıfır emisyon progralarına destek veren hafif ve yüksek performanslı ürünler ile hizmet etmektedir.

Ana ürün gamı içerisinde diferansiyel kovanı, ilave dingil, körük taşıyıcı, treyler dingili, kaldırılabilir ilave dingil vardır.

Ege Endüstri halka açık bir şirkettir. Hisselerinin %64' ü Bayraktar grubuna ait olup %34,67'si BIST'de işlem görmektedir.

Osmanlı Yatırım Menkul Değerler Şirketi Faaliyeti Nedir ?

Geçen süre boyunca ürün ve hizmet yapımızı güçlendirerek büyümeye devam ediyoruz. Sermaye yapımızı ve finansal verilerimizi, hizmet veren personelimizi, ürün ve standartlarımızı sürekli geliştiriyor, en iyisini yapmayı hedefliyoruz.

Bugün 7 şubemiz, 250'i aşkın personelimiz, kendi yönettiğimiz ve aracılık ettiğimiz çok sayıda ürünümüz, bu ürünlere uygun işlem ve analiz platformlarımız ile ürün ve hizmet kalitesinde liderlik yarışındayız.

Sermaye piyasalarında aynı kalitede varlık yönetimi ve saklama hizmeti, yatırım danışmanlığı ve online sermaye piyasası işlem platformlarında hizmet sunuyoruz. Ürün yelpazemiz; hisse senetleri, varantlar, vadeli ve opsiyon işlemleri, forex, yatırım fonları, emeklilik fonları, devlet ve özel sektör bono ve tahvilleri, bono halka arzları ve yapılandırılmış türev araçlar olmak üzere oldukça geniş bir yatırımcı kitlesine hitap edebiliyor.

Editör: Ece Çavuşlu