GEDİZ ELEKTRİK DAĞITIM AŞ. tarafından düzenlenen ihaleye 5 firma katılırken, ihalenin toplam bedeli 17 milyon 965 bin dolar olarak ilan edildi. ASTOR ihalenin 8 milyon 800 bin dolarlık bölümünü kazandığını yatırımcısı ile paylaştı. Sözleşme detaylarıyla ilgili Astor şirketi açıklamalarda bulundu.

Haftanın İlk Gününde Borsa ve Şirketlerden Öne Çıkan Gelişmeler Haftanın İlk Gününde Borsa ve Şirketlerden Öne Çıkan Gelişmeler

Astor Enerji (ASTOR) KAP Açıklaması

Şirketin KAP üzerinden gerçekleştirdiği açıklamada; ''GEDİZ ELEKTRİK DAĞITIM AŞ. tarafından 23.03.2023 tarihinde yapılan IH20235020 numaralı "Hermetik Dağıtım Transformatörü Alımı" işine ilişkin ihale 27.04.2023 tarihinde sonuçlanmış 5 firmanın katılım sağladığı toplam 17.965.000 USD lik ihalenin 3. ve 5. Grup kapsamındaki 8.800.000 USD lik kısmı şirketimiz uhdesinde kalmıştır. Sözleşme süresi 1 yıl olup, parçalı olarak sevkiyatlar sonrası ödeme vadesi 90 gündür. 

Kamuoyuna ve yatırımcılara duyurulur.'' açıklamalarında bulunuldu.

Astor Faaliyeti Nedir ?

Astor Enerji 40 yıla yakın bilgi birikimi ile transformatör imalat ve satışı yaparak elektromekanik imalat sanayinde sektöre yön veren, yenilikçi ve dünya çapında ülkemizi başarı ile temsil eden bir firmadır. Elde ettiğimiz tecrübe, üretim ve kalite anlayışımızı Orta Gerilim Anahtarlama Ürünleri ve Kompakt Trafo Merkezleri üretimine aktararak sektöre katkı sağlamayı hedefleyen firmamız, Ar-Ge çalışmaları sonucu gerekli sertifikasyonları tamamlayarak Orta Gerilim Anahtarlama Ürünleri ve Kompakt Trafo Merkezleri üretim ve satışına başlamıştır.

Ankara'da üretim faaliyetlerine devam eden Astor Enerji 140.000 m2'lik arsa üzerine kurulu, 105.000 m2'lik kapalı alanda tek çatı altında Avrupa'nın öncü transformatör üretim tesislerinden birine sahiptir.

Editör: Ece Çavuşlu