SPK'nın son açıkladığı bülteninde o hisseye 6 ay boyunca geçici işlem yasağı getirdiğini duyurdu. SPK tarafından geçici işlem yasağı getirilen TMPOL, 6 ay boyunca geçici işlem yasağı uygulanacak. SPK, şirketin yapmış olduğu işlemlerde şüphe bulunduğunu, yatırımcıların hak ve sorumluluklarını korumak için geçici işlem yasağı kararı alındığını yayınladığı bültende duyurdu.

SPK'dan İşlem Yasağı Kararı

SPK tarafından  Temapol Polimer Plastik ve İnşaat Sanayi Ticaret A.Ş. şirketine getirilen işlem yasağı ile ilgili SPK sunduğu bültende açıklamalarda bulundu. SPK;

''Temapol Polimer Plastik ve İnşaat Sanayi Ticaret A.Ş. (TMPOL) pay piyasasında gerçekleştirilen işlemlerde 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu (SPKn)’nun 107 nci maddesinde sayılan fiilin işlendiğine dair makul şüphe bulunması nedeniyle; 6362 sayılı SPKn'nun 1 inci maddesi çerçevesinde yatırımcıların hak ve yararlarının korunmasını teminen, 6362 sayılı SPKn'nun 128/1- (a) maddesine dayanarak yapay piyasa oluşturmaya yönelik işlemlerin engellenmesi amacıyla; 6362 sayılı SPKn'nun 101/1 maddesi ve V-101.1 sayılı Bilgi Suistimali ve Piyasa Dolandırıcılığı İncelemelerinde Uygulanacak Tedbirler Tebliği'nin 5/1 ve 6/1 maddeleri uyarınca; aşağıdaki tabloda bilgilerine yer verilen kişiler hakkında 07.04.2023 tarihli işlemlerden başlamak üzere borsalarda 6 ay süreyle geçici işlem yasağı uygulanmasına karar verilmiştir.'' açıklamalarında bulunuldu.

spk-bulten

TMPOL Şirketi Faaliyeti Nedir ?

Termoplastik levha üretim endüstrisinin öncülerinden olan Temapol, ürettiği yüksek kalitedeki ekstrüde levhalar ile kısa sürede ülkemizde ve dünya çapında aranan bir çözüm ortağı olmuştur. Türkiye'de bulunan 25.000 m2' lik üretim tesisimiz modern ve en yeni teknolojiye sahip makineler ile donatılmıştır.

Bu Hafta En Çok Kazandıran Hisseler Bu Hafta En Çok Kazandıran Hisseler

Mobilya, sıhhi tesisat, inşaat, otomotiv, beyaz eşya, reklam, ve medikal sektörleri dahil olmak üzere birçok sektörün başarılı çözüm ortağı ve yarı mamul tedarikçisiyiz. Kısa bir süre içerisinde toplam kalite anlayışı ve müşteri odaklı çözümlerimiz ile tüm dünyada iş ortakları kazanmayı başardık. Şu anda ürünlerimiz 30’dan fazla ülkede kullanılmakta ve beğenilmektedir