Türk İlaç ve Serum Sanayi A.Ş. (TRILC) 208 bin 500 doz BCG aşı ihalesini Sağlık Bakanlığından aldı. TRILC aldığı ihaleden 109 bin euro (2 milyon 278 bin TL) gelir elde edeceğini açıkladı. TRILC kazandığı ihalenin şirketin cirosunu ve karlılığını artırması beklenmektedir. KAP' a bildirilen ihale ve genel açıklamalar haberimizin detayında.

TRILC İhale Açıklaması

TRILC KAP tarafından yatırımcılarına yaptığı açıklamada; ''T.C.Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Sıhhat Avrupa Birliği Proje Ofisi tarfından 24.01.2023 tarihinde yapılan 208.500 doz BCG aşı ihalesi 109.462,50 Euro bedel ile şirketimiz uhdesinde kalmıştır.

Kamuoyunun bilgisine sunarız. Saygılarımızla.'' bildirildi.

turk-ilac-ihale

TRILC Hissesi Ne Kadar ?

TRILC kodu ile borsada listelenen şirketin hisseleri Mart ayının son işlem gününde TSİ 11.10 itibariyle yüzde 3,05 yükselişle 9,79 TL'den fiyatlanmaktadır. Güne pozitif başlayan TRILC hisselerinde ihale bildirimi sonrası alıcılı hareketler devam ediyor. Hisse yazımızın yazıldığı esnada güncel olarak ''9,53'' olarak seyretmektedir.

TRILC Faaliyeti Nedir ?

BATTAL Holding bünyesinde bulunan ve sağlık sektöründe hizmet veren şirket, 

2017 yılında seri üretimine başlanan TETADİF Td aşısıyla ülkemizin difteri tetanos aşısında dışa bağımlılığı sona erdirilmiş olup, üretimin %70’lik kısmı için ihracat hedeflemektedir.

TURK İlaç ve Serum Sanayi A.Ş.’nin ANKARA Akyurt bölgesinde bugün itibariyle sahip olduğu toplam 56.000 metrekare alandaki üretim tesisleri en ileri teknolojilerle donatılmış ve tüm üretim ekipmanları uluslararası normlara uygun şekilde dizayn edilmiştir. Tüm üretimler Güncel İyi Üretim (GMP) ve İyi Laboratuvar Uygulama (GLP) esaslarına uygun olarak yürütülmektedir.

Bilimsel gelişmeler ışığında öncü ve yenilikçi yaklaşımlarla güvenlik, çevre ve İyi Üretim Süreci (GMP) gerekliliklerini de gözeterek üretip tıbbın hizmetine sunduğumuz ürünlerimizle insan sağlığının korunmasına, sağlık sorunlarının giderilmesine ve yaşam kalitesinin arttırılmasına katkıda bulunmak; bu şekilde ülkemiz adına değer yaratmaktır.

Günün Önemli Şirket Ve Borsa Haberleri 25 Haziran 2024 Günün Önemli Şirket Ve Borsa Haberleri 25 Haziran 2024

Ülkemizde sağlık sektöründe hizmet gösteren Türk İlaç Ve Serum A.Ş. Sağlık Bakanlığından aldığı aşı ihalesi ile gündemdedir.

Editör: Ece Çavuşlu