SPK'nın açıklamış olduğu bültende, DOHOL, SASA, MNDRS ve YUNSA’ın sermaye artırım başvurularını onayladığını açıkladı.  Yünsa Yünlü Sanayi ve Ticaret A.Ş. (YUNSA) şirketinin bedelsiz sermaye artırımı SPK tarafından onaylandı. 

Yünsa Yünlü Sanayi ve Ticaret A.Ş. (YUNSA) Bedelsiz Artırım

Şirketin 29.160.000 TL değerindeki mevcut sermayesini iç kaynaklardan kullanılmak kaidesiyle 30.840.000 TL artırılarak 60.000.000 TL’ye ulaşacağı duyuruldu. SPK tarafından bedelsiz başvurusu onaylanan şirket, önümüzdeki günlerde bedelsiz sermaye artırımını gerçekleştirmiş olacak.

YUNSA Faaliyeti Nedir ?

Bugün dünyadaki beş büyük üst-segment yünlü kumaş üreticisinden biri olan Yünsa’nın başarı hikayesi 1973 yılında başlamıştır. Üst kalite erkek giyim yünlü dokuma kumaşı üreterek faaliyete başlayan Yünsa, 1998 yılında portföyüne kadın giyimi de dahil etmiştir.

20 Haziran 2024 Borsa Ve Şirket Haberleri 20 Haziran 2024 Borsa Ve Şirket Haberleri

Elliden fazla ülkeye ihracat yapan Yünsa, Almanya’da en büyük pazara sahip olmakla birlikte uluslararası büyük moda markalarının kumaş tedarikçisidir. Yüksek ihracat gücü ile Türk ekonomisine katkı sağlarken, üst segment ve yenilikçi ürünleri ile Türkiye’yi uluslararası alanda başarıları ile temsil eden milli markaların başında gelmektedir. Avrupa’nın en büyük entegre dokuma kumaş üretici olarak, yıllık 4.500 ton kamgarn iplik üretme ve 10 milyon metre kumaş dokuma kapasitesine sahiptir.

Editör: Ece Çavuşlu