Borsa İstanbul'da işlem gören birçok şirket, düzenli olarak temettü ödemelerine devam ediyor. Şirketlerin kâr payı dağıtması, yatırımcıların memnuniyetini ve şirketlere olan güvenlerini artırır. Yatırımcılar, kâr payı alan şirketlerin başarılarını ve karlılıklarını takip ederek, yatırım kararlarını verirler. Kâr payı almak, hissedarlar için önemli bir gelir oluşturur ve şirketlerin uzun vadeli istikrarlarını gösterir. Bu doğrultuda Şok Marketler Ticaret A.Ş. (SOKM) 22 Ağustos Salı günü temettü/kâr payı dağıtacağını yatırımcılarına duyurdu.

Son Halka Arzda Patron Alımı Sonrası Hisseler Yükselişe Geçti Son Halka Arzda Patron Alımı Sonrası Hisseler Yükselişe Geçti

Şok Marketler (SOKM) Temettü Detayları

Şok Marketler Ticaret A.Ş., yüzde 50,5 oranında kar payı dağıtacağını duyurdu. Şirket, 6 Haziran 2023 tarihinde yapılan olağan genel kurul toplantısında yönetim kuruluna verilen yetki doğrultusunda, çıkarılmış sermayesinin yarısından fazlasını hissedarlara nakit olarak ödeyeceğini açıkladı. SOKM koduyla Borsa İstanbul'da işlem gören Şok Marketler, toplam 300 milyon TL brüt, 270 milyon TL net tutarında kar payı dağıtımının 22 Ağustos 2023 tarihinde başlayacağını ve hisse sahiplerine hisseleri oranında ödeneceğini belirten SOKM, kar payı dağıtımında küsurat konusunda Merkezi Kayıt Kuruluşu’nun kurallarına uyacağını da duyurdu.

SOKM şirketi, 22 Ağustos 2023 tarihinde toplam 300.000.000 TL kar payını hissedarlarına dağıtacak. Şirket, her hisse için brüt 0.51 TL, net 0.4551 TL temettü ödeyecek.