Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayacak olan Fuzul Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (FZLGY), talep toplama sürecini tamamladı. Şirketin hisselerinin Borsa İstanbul’da işleme giriş tarihi de açıklandı.

Borsa İstanbul, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamayla FZLGY’nin hisselerinin 28 Temmuz Cuma günü işlem göreceğini duyurdu.

KAP Açıklaması

"Fuzul Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.'nin (Şirket) 91.860.000 TL nominal değerli paylarının halka arzı tamamlanmış olup Şirketin sermayesini temsil eden 318.000.000 TL nominal değerli payları Kotasyon Yönergesi'nin 12. maddesi çerçevesinde kota alınmıştır.  Halka arz edilen Şirket payları 28/07/2023 tarihinden itibaren Yıldız Pazar'da 8,9 TL/pay baz fiyat, "FZLGY.E" kodu ve sürekli işlem yöntemiyle işlem görmeye başlayacaktır. İlgili sırada maksimum emir değeri 1.000.000 TL olarak belirlenmiştir."

Fuzul GYO Faaliyeti Nedir?

Fuzul GYO, 1992 yılında Fuzul Dış Ticaret A.Ş. olarak kurulan bir gayrimenkul yatırım ortaklığıdır. 2000 yılında inşaat sektöründe faaliyet göstermeye başlamıştır. 2009 yılından itibaren katma değeri daha yüksek ve prestiji daha fazla olan markalı konut projeleri geliştirme alanına yönelmiştir.

Fuzul GYO, geçmişinden gelen marka gücü, tanınırlığı ve güvenilirliği ile geliştirdiği projelerini, ekonomik, sosyal ve çevresel değişimlerin toplumların ihtiyaç ve beklentilerini nasıl şekillendireceğini ve bunların gayrimenkul sektörüne nasıl yansıyacağını öngörmeye çabalayarak, toplum üyelerinin beklentilerine, yatırım hedeflerine göre tasarlamakta ve geliştirmektedir.

Borsada Kaçış Sürüyor! Yatırımcı Sayısında Azalma Borsada Kaçış Sürüyor! Yatırımcı Sayısında Azalma

Fuzul GYO’nun portföyünde Başakşehir Avrasya 3, Fatih Otel, Başakşehir Avrasya Barbaros 48, Başakşehir Avrasya 2 gibi projeler yer almaktadır. Ayrıca Fuzul GYO, halka arz edilmek üzere talep toplama sürecini tamamlamıştır.