Sermayesinin % 85'ine sahip olduğu grup firması olan, Bülbüloğlu Çelik End.San.ve Tic. A.Ş’nin , Avrupa'da faaliyet gösteren bir otomotiv şirketinin tesis imalatını yapmak üzere bir sözleşme imzaladığını duyurdu.

Firmanın KAP’taki açıklamasında: “Sermayesinin % 85'ine sahip olduğumuz Bülbüloğlu Çelik End.San.ve Tic.A.Ş , Avrupa'da faaliyet gösteren bir otomotiv sirketinin tesis imalatini yapmak üzere 3.220.336.63 EURO tutarında bir sözleşme imzalamistir. Sözkonusu in Ağustos 2023 içerisinde tamamlanması planlanmaktadır.” denilmektedir.

Bülbüloğlu Firması Ortaklık ve Faaliyet Bilgileri
1987’de Ankara’da kurulmuş olan firmanın sermayesi 37,6 milyon TL‘dir.
Ortaklık yapısı
Bülbüloğlu Vinç Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

69,41
Diğer

30,59.

Önder Bülbüloğlu’nun sermayedeki payı %69,41 olarak belirtilmiştir.

vinc-1

Halka açıklık oranı %30,58

Bülbüloğlu Vinç Sanayi ve Ticaret A.Ş. ("BVS Cranes") 30.09.2022 tarihi itibarıyla, 163 beyaz yaka, 254 mavi yaka olmak üzere toplam 417 personeli ile sanayi kuruluşu olarak çelik konstrüksiyon ve vinç imalatı seköründe hizmet vermektedir.
Şirket, yurt içi ve yurt dışı özel ve kamu kuruluşları için Mühendislik ve projelendirme, anahtar teslim her türlü vinç imalatları, her türlü çelik konstrüksiyon imalatı, satış pazarlama, üretim faaliyetleri, saha, tip ve özel test hizmetleri, satış sonrası hizmetler alanlarında faaliyet göstermektedir.
Aynı zamanda Şirket, bilgisayar destekli tasarım yapmakta, bir kısım imalatlarında da bilgisayar teknolojisinden yararlanmaktadır. Tasarım konusunda herhangi bir firma ile lisans veya know-how anlaşması olmayıp tüm tasarımlar Şirket'e aittir.
Şirket aynı zaman da AR-GE merkezidir.
AR-GE merkezi aktif çalışmaları ile ürünlerini sürekli geliştirmekte ve müşterileri ihtiyaçlarını karşılamak üzere imalat portföyüne katmaktadır. Şirket her türlü vinç imalatı, montajı, test ve devreye alma hizmetlerini entegre bir hizmet halinde anahtar teslim olarak sunmaktadır.

Genel itibari ile Türkiye/Ankara'da Sincan ilçesinde yer alan 38.936 m2'lik açık alan üzerine kurulu 1 aktif fabrikadan oluşan ve yönetim ofislerinin da yer aldığı Türkiye ve Dünyanın dört kıtasına (90 ülkeye) ihracat faaliyetlerini yürüten sanayi kuruluşu olarak varlık göstermektedir.
Firmanın imalat portföyü ana gruplar itibarıyla aşağıdaki şekilde sınıflandırılabilir:
* Çift Kiriş Gezer Köprülü Vinçler
* Proses Vinçler
* Portal Vinçler
* Pergel Vinçler.
* Kaldırma Grupları.
* Vinç Ekipmanları
* Özel imalatlar.
* Gemi Yükleme Vinci (Shiploader): Türkiye'de ilk kez yerli üretim tasarımı ve imalatı yapılan 1500T/H kapasiteli Dökme Yük Gemi Yükleme Vinci (Shiploader) imalatı ve montajı İhraççı tarafından tamamlanmış ve ürün yelpazesine katılmıştır.
* Transfer Arabası: Taşınacak yükün yanal düzlemde kolayca taşınmasını sağlayan sistemdir.
* Izgara Temizleme Makinası: Su girişini sağlayan deliklerin önündeki yabancı maddeleri tutmaya yarayan ve ızgaraların rutin temizliği sırasında kullanılan makinelerdir.
* Sabit Çektirme Vinçleri: Taşınacak yükün konumuna göre saptırma makarası ile eğimli bir yüzeyden ya da yanal eksendeki bir yükün taşınması sırasında çektirme işlemi yaparak yükü transfer etmeye yarayan vinçlerdir.
* Döner/Yatay Köprü Taşıma Sistemleri: Demiryolu taşımacılığında lokomotif ya da vagon bakım/onarım sürecinde holler arasında hızlı ve güvenli bir şekilde lokoöotifi yatay olarak holler arasında taşımaya yarayan sistemdir. Ayrıca döner köprü üniteleri, lokomotifin yönünün değiştirilmesi ile lokomotife açısal yön vermeye yarayan sistem çözümleri sunmaktadır.
* Çelik konstrüksiyon

1987 yılında kurmuş olduğu vinç fabrikası ve 2005 yılında kurmuş olduğu bağlı ortaklığı Bülbüloğlu Çelik Endüstrisi Sanayi Ticaret Anonim Şirketi (BCES) markalı çelik fabrikasını sektöre katarak kısa zamanda yapmış olduğu işler ile başarısını kanıtlamış ve dünyadaki büyük firmalar arasında yerini almıştır. BCES her türlü çelik konstrüksiyon imalatlarının yanı sıra, bu imalatların dizayn ve montajında da yer alarak bir çok projeyi tamamlamıştır. BCES deneyimli teknik kadrosu, kapasitesi ile başta güç santralleri ve köprüler olmak üzere endüstriyel tesisler, kuleler, tanklar, barajlar, alışveriş merkezleri, stadyumlar, konveyör sistemlerini de kapsayan geniş bir yelpazede müşterilerine çelik konstrüksiyon imalatı ve montajı konusunda hizmet vermektedir. BCES markası ile kaliteden ödün vermeyen, zamanında ve planlı olarak gerçekleştirilen imalatları ile, projenin son aşamasına kadar çözüm ortağı olarak müşterilerinin yanında yer alması ve kısa sürede önce Türkiye'nin ardından Dünyanın en büyük taahhüt firmalarını portföyüne ekleyerek 100'den fazla başarılı projesi ile 14 farklı ülkeye ihracat yapar hale gelmiştir.
Ankara, İstanbul ve İzmir Bölge Müdürlükleri, Çukurova Servis Bölge Müdürlüğü, Almanya Satış ve Servis Müdürlüğü, Yurtiçi ve yurtdışındaki bayileri, yaygın satış sonrası servis ağı ve ilgili dünya markaları ile yaptığı işbirliği sayesinde Türk vinç sektörünün en önde gelen kurumlarından biri olarak hizmet vermektedir.
Firma, maliki olduğu 38.936 m2 sahip üretim tesisi 12 holden oluşmakta olup, üretim hollerinde; kaynaklı imalat, talaşlı imalat, elektrik otomasyon, kesim holü, depo, kalite kontrol bölümleri bulunmaktadır. Üretim tesisinde CNC işleme merkezi, CNC ve plazma kesim tezgahları, torna tezgahları, freze, borvek tezgahları, otomatik bant kumlama makinaları, ex-proof boya kabinleriyle gelişen teknolojilere paralel imalatlar yapılmaktadır.

Bu Hafta En Çok Kazandıran Hisseler Bu Hafta En Çok Kazandıran Hisseler

Şirket esas sözleşmesinin 3.maddesi uyarınca Bülbüloğlu Vinç Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (BVS CRANES) çelik konstrüksiyon ve çelik konstrüksiyona dayalı gezer köprülü ve her nevi vinç imalatı, her türlü kaldırma ve taşıma makinaları ve portal vinçlerin imalatı, ithalatı, ihracatı, alımı satımı, kiralanması, bakımı ve onarımı ile iştigal etmektedir.
Şirket, Makine sektörünün altında kaldırma ve taşıma makinaları sektöründe faaliyet göstermektedir. Kaldırma ve Taşıma Makinaları Sektörü, her türlü kaldırma, nakil, yükleme ve istifleme makine ve teçhizatını içeren ve makina imalat sanayi içinde bir alt sektör olan üretimleri kapsamaktadır.

Bülbüloğlu Vinç Sanayi Ve Ticaret A.Ş. (BVSAN) 13.04.2023 BİST Performansı

Bugün (13 Nisan) BİST100 endeksi, haftayı 5135,55 puan ve -% 0,21 ekside tamamladı. BVSAN hisseleri kapanışını 58,05 TL ile -%2,76 düşüşle kapadı. Hissenin açılış fiyatı 60,05 TL idi. Hisse gün içinde en düşük 58,05 TL, en yüksek ise 61,80 TL fiyatını gördü. Hissenin 52 haftalık performansı en düşük 34,10 TL ve en yüksek ise 76,60 TL oldu.

vinc-2