Borsa’da Satış ve Sabit Fiyatla talep toplama süreci bugün sona eren Obase Bilgisayar’ın halka arz sonuçları, kaç lot verdi belli oldu.

Halka arz fiyatı 10,50 TL üzerinden yatırımcıdan OBASE koduyla talep toplayan Obase Bilgisayar ve Danışmanlık Hizmetleri Tic. A.Ş. resmi olmayan kaynaklarla, katılım sağlayan yatırımcılara en fazla 493,50 TL'lik yatırım karşılığında 47 Lot verdi.

Halka arza ilişkin resmi açıklamanın ise, Pazartesi günü şirket tarafından yapılması bekleniyor.

OBASE Borsada Ne Zaman İşlem Görecek?

Geçtiğimiz gün düzenlenen çevrim içi toplantıda açıklamalarda bulunan Ziraat Yatırım Genel Müdür Yardımcısı Akın Demirbağ, tahtanın açıldığı ilk işlem gününde #OBASE paylarının katılım endeksine dahil edileceğini ve haftaya Çarşamba günü ya da Perşembe günü işlem görmeye başlamasını tahmin ettiklerini ifade etti.

İzmir Demir Çelik İştiraki İzdemir Enerji Elektrik, Halka Arz Edecek İzmir Demir Çelik İştiraki İzdemir Enerji Elektrik, Halka Arz Edecek

Aynı zamanda, şirket paylarının işlem görmeye başladığı ilk gün, katılım endeksine de dahil edilecek.

Fiyat İstikrarı Bulunuyor

En fazla 15 gün boyunca halka arz eden pay sahiplerinin halka arzdan elde edecekleri toplam net fon tutarının %50'si ile gerçekleştirilmesi planlanmakta.

Lock-up (Satmama Taahhüdü)

Şirket 1 yıl boyunca bedelli ve bedelsiz sermaye artırımı, Şirket ortakları da 6 ay boyunca Borsa'da pay satışı yapmama taahhüdünde bulundu.