Bera Holding A.Ş. (BERA) tarafından bugün Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan bildiride şirketin GES yatırımı duyuruldu. Şirket tarafındanyapılan duyuruda firmanın Güneş Enerjisi Santrali yatırımının değeri de açıklandı. Bera Holding'den yapılan açıklamada holdingin bünyesinde bulunan şirketler tarafından tesis kurulumunun 6 aylık sürede tamamlanacağı bildirildi.

MİLYON DOLARLIK YATIRIM DUYURULDU

Bera Holding A.Ş. (BERA) tarafından bugün Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan bildiride holdingin grup şirketlerinden Bera Turizm İnşaat Seyahat Ticaret A.Ş., Adaçal Endüstriyel Mineraller Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve  Kompen PVC Yapı ve İnşaat Malzemeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından Karaman'a toplam 2.748 kWe / 3.601,26 kWp gücünde Güneş Enerjisi Santrali yatırımı için 1.679.000 dolar değerinde anlaşmanın tamamlandığı bildirildi. Şirketin yaptığı açıklamada GES projesinin tesis kurulumunun 6 aylık süreç içerisinde tamamlanacağı bildirildi.

2024 Yılında Yatırımcısını Zengin Eden Borsa Hisseleri 2024 Yılında Yatırımcısını Zengin Eden Borsa Hisseleri

Şirket tarafından yapılan KAP bildirisinde şu ifadelere yer verildi;

"Grup Şirketlerimizden Bera Turizm İnşaat Seyahat Ticaret A.Ş., Adaçal Endüstriyel Mineraller Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve  Kompen PVC Yapı ve İnşaat Malzemeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından Karaman ili Kazımkarabekir ilçesi’nde toplam 2.748 kWe / 3.601,26 kWp gücünde Güneş Enerjisi Santrali yatırımı için 1.679.000- USD bedelli GES kurulumu anlaşması yapılmış olup, tesis kurulumunun 6 aylık bir sürede tamamlanarak devreye alınması planlanmaktadır. 

Yapılan bu yatırım ile yıllık yaklaşık 5.000,- MW elektrik üretimi planlanmaktadır.         

Kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız."

BERA HİSSELERİ PARAYI İKİYE KATLADI

Borsa İstanbul'da BERA koduyla işlem gören şirketin hisseleri 16 Mayıs itibariyle 18,24 TL seviyesinde. Şirketin hisseleri haftalık bazda yüzde 3,70 aylık bazda ise yüzde 5,30 oranında değer kaybı yaşadı. Şirketin uzun vadeli yatırımcıları yıllık bazda yüzde 103,57 oranında kazanç sağlayarak paralarını ikiye katladı. Şirketin aldığı yeni yatırım kararlarıyla birlikte hisse fiyatlarında olumlu yükselmeler bekleniyor.

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.

Editör: Umut Köse