Patiswiss, Türkiye’nin yenilikçi çikolata markası, halka arz için hazır olduğunu duyurdu. Şirketin CEO’su Elif Aslı Yıldız, halka arzın zamanını yakında açıklayacaklarını belirtti.

Yıldız, bu yıl 4 kat büyüme gösterdiklerini ve 1 milyar TL’lik ciro hedeflediklerini söyledi. Ayrıca, ihracatın cirolarının yüzde 35’ini oluşturacağını da sözlerine ekledi.

Patiswiss, Türkiye’nin yenilikçi çikolata üreticisi, halka arz için çalışmalarını sürdürüyor. Şirketin CEO’su Elif Aslı Yıldız, 1.500’den fazla çalışanlarının yüzde 70’inin kadın olduğunu ve yıllık 10 bin tonun üzerinde çikolata ürettiklerini belirtti. Elif Aslı Yıldız, 4 fabrikalarının 40 bin metrekarelik bir alanda 24 saat kesintisiz çalıştığını ve pazar taleplerine göre üretim kapasitelerini artırmayı planladıklarını söyledi.

Şirketin üretiminin yüzde 10’unu 35 ülkeye, başta ABD, Rusya ve İngiltere olmak üzere ihraç ettiklerini ifade eden Yıldız, hem iç hem dış pazarlarda daha fazla pay almak istediklerini vurguladı. Yıldız, yeni fabrikaları ile birlikte ihracat oranlarını yüzde 45’e çıkarmayı ve 2023 yılında 1 milyar TL ciro elde etmeyi hedeflediklerini ekledi. Yıldız, Türkiye’yi uluslararası pazarlarda temsil ettikleri için gururlu olduklarını da dile getirdi.

Patiswiss ABD Pazarında Büyümeyi Hedefliyor

Patiswiss, Amerika pazarında da büyümeye devam ediyor. Şirketin CEO’su Yıldız, Amerika’da toptan, e-ticaret ve süpermarket kanallarında yer almayı planladıklarını belirtti. Yıldız, bu sayede daha fazla müşteriye ulaşarak ürünlerini tanıtmayı amaçladıklarını söyleyerek, süpermarket kanallarında hem mağaza içinde hem de online olarak tüketicilere seçenek sunacaklarını ifade etti. Yıldız, Amerika’da Patiswiss markasını daha da güçlü kılmayı ve müşterilerine en iyi tatları sunmayı hedeflediklerini ekledi.

Mega Metal Halka Arzı SPK Tarafından Onaylandı Mega Metal Halka Arzı SPK Tarafından Onaylandı

Patiswiss Ürün Çeşitliliğini Artırıyor

Şirketin CEO’su Elif Aslı Yıldız, her ürünlerinin inovatif olduğunu ve tüketicilerin farklılık aradığını belirtti. Yıldız, “Patiswiss demek inovasyon demek. Tüketiciler artık aynıdan sıkıldılar ve farklılık arayışındalar. Bu nedenle yarattığımız her ürün çok kısa bir süre içinde büyük ilgi görmeye başladı” dedi. Müşterilerden gelen talepleri ve ilgiyi göz önünde bulundurarak yenilikçi ürün anlayışlarını devam ettirdiklerini ve 12 ana kategoride 450’den fazla ürün çeşidi sunduklarını söyleyen Yıldız, “Fabrika yatırımlarımızı yaptık; üretim kapasitemizi artırdık. Tasarımına ayrıca büyük önem verdiğimiz ambalajlarımız ve inovatif içerikleri, tüketicilerimiz tarafından büyük taktir görerek sosyal medyada çokça paylaşıldı; bir nevi kendi pazarlamasını yaptı. Globalde de yoğun bir talep var. Çok daha büyük hedeflerimiz var ve aynı heyecanla ilerlemeye devam edeceğiz” açıklamalarında bulundu.

Patiswiss Çalışanlarının Yüzde 70'i Kadın

Patiswiss’in kadın çalışanlara verdiği önemi vurgulayan CEO Elif Aslı Yıldız, 1500 kişilik ekibinin yüzde 70’ini kadınların oluşturduğunu belirtti. Kadın gücünün iş hayatındaki değerini herkese anlatmak istediğini söyleyen Yıldız, bu amaçla Equality adlı bir sosyal sorumluluk projesi başlattıklarını açıkladı. Bu proje kapsamında, el yapımı bitter çikolata kaplı portakal dilimi ürününün tüm gelirinin Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı’na bağışlandığını ve bu ürünün tamamen kadınlar tarafından üretildiğini ifade etti. Yıldız, Equality projesinin hem kadınların üretimine hem de ihtiyaç sahiplerine yardım etmeye katkı sağladığını dile getirdi.