Penta Teknoloji Bireysel Yatırımcıya Eşit Dağıtım İle Halka Arz Edecek

Geçtiğimiz Perşembe günü Sermaye Piyasası Kurulu’ndan 2 halka arzın onayı duyuruldu, bunlardan biri de Penta Teknoloji’nin halka arzı oldu.

Halka arzın tarihi 5-6 Mayıs olarak belirlenirken, 32-38 TL fiyat aralığından talep iletilebilecek. Şirketin toplam dağıtılacak olan lot sayısı 18.378.752 olurken, bireysel yatırımcıya dağıtımı 11.027.251 lot ile gerçekleşecek.

Şirketin Genel Müdürü Mürsel Özçelik, “”Bilgisayar, yazılım, baskı çözümleri, sunucu, veri depolama ve ağ ürünleri başta olmak üzere, 30 yıldır bilgi teknolojileri ürünlerinin dağıtımını gerçekleştiren Penta Teknoloji olarak müşterilerimizin dijital dönüşümüne yön veriyoruz.” açıklamasında bulundu.

Özçelik sözlerine şu şekilde devam etti;

“Teknoloji, pandemi döneminde en hızlı büyüyen sektörlerden biri oldu. Biz de bu sektörün gelecek vadeden bir oyuncusu olarak, teknoloji ürünleri pazarında önemli bir büyüme potansiyeli taşıdığımıza inanıyoruz. Halka arz ile birlikte, güçlü finansal altyapımız ve yatırımcılarımızın da desteğiyle Türkiye’nin dijital dönüşüm sürecine katkı sunmaya devam edeceğiz.”