Kontrolmatik, Yüzde 150 Oranındaki Sermaye Artırımını Duyurdu Kontrolmatik, Yüzde 150 Oranındaki Sermaye Artırımını Duyurdu

Etiler Gıda ve Ticari Yatırımlar Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ETILR) yeni yaptığı iş anlaşmasını yatırımcısı ile paylaştı. Yurt dışında bulunan bir şirket ile 1.060 ton antep fıstığı ihracatı yapacağını duyurdu. Şirket ödeme planlamasıyla ilgili bilgilendirme açıkladı. Yapılacak ihracatın en geç 8 ay içinde gerçekleştirileceği açıklandı. Yeni anlaşmadan güncel kur ile Türk lirası bazından şirketin kazanacağı tutar 315 milyon TL seviyesinde olacak.

Etiler Gıda (ETILR) Yeni İş Anlaşması

Şirketin KAP üzerinden gerçekleştirdiği açıklamada; ''Şirketimiz, Kırgızistan'da yerleşik özel bir firma ile 05.06.2023 bugün tarihinde, 1.060 ton kavrulmuş antep fıstığı ihrac etmek üzere ihracat sözleşmesi imzalamıştır. Sözleşme büyüklüğü yaklaşık olarak 14.840.000 $ tutarındadır. Sözleşme konusu ürünlerin teslimatı kademeli gerçekleşecek olup ödemeler ürün teslimatını takip eden 60&90 gün sonra gerçekleştirilecektir. Sözleşme imzalama tarihinden itibaren en geç 8 ay içerisinde tüm ürünlerin teslimatı tamamlanacaktır.'' açıklamalarında bulunuldu.

ETILR Faaliyeti Nedir ?

ETİLER GIDA VE TİCARİ YATIRIMLAR SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ, eski adıyla Etiler İnci Büfe Gıda Sanayi ve Dış Ticaret AŞ, fast food restoranları işleten ve catering hizmetleri veren Türkiye merkezli bir şirkettir.