Polisan Holding A.Ş. (POLHO) 2023 temettü ödemelerini bu hafta gerçekleştireceğini açıkladı. POLHO yatırımcılarına hisse başına brüt 0,3955174 TL temettü alacak. Stopaj oranı düşüldüğünde yatırımcıların hesaplarına hisse başına net 0,3559656 TL kar payı geçecek.

POLHO 2023 Temettü Ödemesi Açıklaması

Şirketin KAP üzerinden yatırımcılarına yaptığı temettü ödemesine ilişkin duyurusunda; 

''Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulunun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.'' açıklamalarında bulunuldu.

polho-temettu

POLHO 2023 Temettü Ödeme Tarihi

Polisan Holding A.Ş. (POLHO) 2023 temettü ödemelerini 5 Nisan 2023 tarihinde gerçekleştirecek. Yatırımcıların hesaplarına temettü ödemeleri T+2 gün sonra geçtiği için 7 Nisan 2023 tarihinde yansıyacaktır.

POLHO Faaliyeti Nedir ?

2000 yılında kurulan Polisan Holding A.Ş., sermayesine ve yönetimine katıldığı şirketler arasında koordinasyonu sağlamak, sevk ve idare edilmelerini temin etmek, planlama, pazarlama, mali işler, finansman ve fon yönetimi, hukuk, insan kaynakları, bilgi işlem alanlarında gelişmiş tekniklerle çalışmalarını sağlamak amacıyla kurulmuş olup faaliyetlerini bu yönde sürdürmektedir.

Türkiye’nin köklü grup şirketlerinden Polisan Holding’in temelleri 1956 yılına kadar uzanıyor. 1942 yılında Malatya’dan İstanbul’a göç eden Bitlis Ailesi, ticarete atıldı ve 1956 yılında Şark Mensucat Fabrikasını kurarak tekstil işi yapmaya başladılar. 

SPK Onayladı, Sermayesini Arttıracak SPK Onayladı, Sermayesini Arttıracak