Yatırımcılardan eşit dağıtım yöntemiyle 12,50 liradan talep toplayan Rubenis Tekstil’de 206,25 milyon TL halka arz büyüklüğüne ulaşıldı.

Yatırımcının ilgi gösterdiği halka arzda, toplamda 157.488 yatırımcıdan talep toplandı. Payları RUBNS koduyla Yıldız Pazar’da işlem görecek olan şirket;

Halka arz edilen Şirket payları 06/07/2022 tarihinden itibaren Yıldız Pazar'da 12,5 TL/pay baz fiyat, "RUBNS.E" kodu ve sürekli işlem yöntemiyle işlem görmeye başlayacaktır. İlgili sırada maksimum emir değeri 1.000.000 TL olarak belirlenmiştir.

30 Haziran’da son bulan halka arzda sonuçlar aşağıdaki tabloyla paylaşıldı;

Yüzde 201 Yükselen Halka Arz, Yasağın Ardından Taban Yaptı Yüzde 201 Yükselen Halka Arz, Yasağın Ardından Taban Yaptı

rubenis halka arz sonuçları tablo

Rubenis Tekstil, halka arz ile elde ettiği gelirle yatırımlarda bulunacak. Şirket tarafından onaylı izahnameye göre, yatırım yapılacak alanlar şöyle biliniyor:

%40’ı ile Boya-Kumaş ve Apre Fabrikası yatırımında,

%30’u ile Hammadde Alımı ve İşletme Sermayesinin Etkin Kullanımında,

%20’si ile Güneş Enerji Santrali yatırımında,

%10’u ile Ataköy Prestij Konakları İnşaatı yatırımında kullanılacak.

Belirtilen yatırımlar şirkete, faaliyet alanıyla ilgili olarak boyalı kumaş üretilmesi ve akabinde ihracat faaliyetlerinin başlatılarak büyüme ve karlılığın arttırılması konusunda fayda sağlaması bekleniyor.

Öte yandan, şirketin giderleri arasında yer alan enerji maliyetinin düşürülmesi, elit lokasyonda bulunan firmaya ait konut arsasının etkin bir şekilde değerlendirilmesi amacıyla konut projesi yapılması ve bunun sonucunda firmanın gelirinin arttırılması, günlük belirlenen hammadde fiyatlarından minimum etkilenmek amacıyla üretimde kullanılacak hammaddenin önceden temini ve bu sayede karlılığın arttırılması bekleniyor.