29-30 Haziran tarihlerinde talep toplayan Rubenis Tekstil #RUBNS, 12,50 TL sabit fiyat ve eşit dağıtım yöntemiyle halka arz olup, 157 bin 488 yatırımcının katılımıyla sonuçlandı.

#RUBNS koduyla işlem görmeye başlayan şirket payları, bugün ilk işlem gününe tavan fiyatta 11 milyon lot alıcı ile 13,75 TL fiyatla borsaya giriş yaptı.

Penye iplikleri üreten, full otomasyon sistemi uygulanarak, hiç el değmeden tarladan balya halinde toplanan %100 organik pamukları işleyerek Türkiye ve Dünya piyasasına sunan Rubenis Tekstil, 24.500.000 adet payını %48 tahsisat oranıyla Yurt İçi Bireysel Yatırımcıya, %2 çalışanlardan olan yatırımcılara ve %25 oranında Yurt Dışı Yatırımcılara satış ile gerçekleşti.

hangi şirket halka arz olacak

Rubenis Tekstil, halka arz ile elde ettiği gelirle yatırımlarda bulunacak. Şirket tarafından onaylı izahnameye göre, yatırım yapılacak alanlar şöyle biliniyor:

%40’ı ile Boya-Kumaş ve Apre Fabrikası yatırımında,

%30’u ile Hammadde Alımı ve İşletme Sermayesinin Etkin Kullanımında,

Rekor Kırıldı, İlk İşlem Gününde Tavan Fiyatta 201 Milyon Lot Alıcı Bekliyor Rekor Kırıldı, İlk İşlem Gününde Tavan Fiyatta 201 Milyon Lot Alıcı Bekliyor

%20’si ile Güneş Enerji Santrali yatırımında,

%10’u ile Ataköy Prestij Konakları İnşaatı yatırımında kullanılacak.

Belirtilen yatırımlar şirkete, faaliyet alanıyla ilgili olarak boyalı kumaş üretilmesi ve akabinde ihracat faaliyetlerinin başlatılarak büyüme ve karlılığın arttırılması konusunda fayda sağlaması bekleniyor.

Öte yandan, şirketin giderleri arasında yer alan enerji maliyetinin düşürülmesi, elit lokasyonda bulunan firmaya ait konut arsasının etkin bir şekilde değerlendirilmesi amacıyla konut projesi yapılması ve bunun sonucunda firmanın gelirinin arttırılması, günlük belirlenen hammadde fiyatlarından minimum etkilenmek amacıyla üretimde kullanılacak hammaddenin önceden temini ve bu sayede karlılığın arttırılması bekleniyor.