Kimya Sanayi Şirketi 72,5 Milyon Lot İle Halka Arz Olmayı Bekliyor Kimya Sanayi Şirketi 72,5 Milyon Lot İle Halka Arz Olmayı Bekliyor

Şeker Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, dün başlayan talep toplama işlemleri, bugün (2 Haziran) saat 13:00 itibariyle son buldu.  203.388.821 adet pay 1,10 TL sabit fiyatla tüm yatırımcı grubuna eşit dağıtım yöntemiyle halka arz edilerek, toplamda 223,7 milyon TL arz büyüklüğüne ulaştığı açıklanması bekleniyor.

Halka arza katılan yatırımcıların, bugün saat 18:30’dan sonra talepte bulundukları payların yatırım hesaplarına geçeceği biliniyor.

Halka arz edilen Şirket payları 07/06/2022 tarihinden itibaren Ana Pazar'da 1,10 TL/pay baz fiyat, "SEGYO.E" kodu ve sürekli işlem yöntemiyle işlem görmeye başlayacaktır. İlgili sırada maksimum emir değeri 2.000.000 TL olarak belirlenmiştir.

Fiyat İstikrarı İşlemleri

Payların borsada işlem görmeye başlamasından itibaren 44,7 Milyon TL kaynakla, 30 gün zaman aralığında fiyat istikrarı işlemleri planlanmakta.

fiyat istikrarı

Şeker Yatırım, Şeker GYO paylarına yönelik olarak fiyat istikrarı işlemlerinde bulunmayı planlıyor. Ancak, Şeker Yatırım fiyat istikrarı işlemlerini kesin olarak yerine getireceğine ilişkin bir taahhüt vermemekte. Şeker Yatırım, fiyat istikrarı işlemlerine hiç başlamayabileceği gibi, fiyat istikrarı işlemlerine bulunması halinde de, gerekçesini açıklamak suretiyle, bu işlemi istediği her an sonra erdirebilir.

Pay fiyatı, fiyat istikrarını sağlayıcı işlemler sonucunda yükselmiş olsa bile, bu sürenin bitiminden sonra tekrar düşebilir.

Şirket Tarafından Verilen Taahhüt

Şirket tarafından bedelli sermaye artırımı yapılmayacağına dair taahhütname verilmemiştir. Şirket ortağı Şekerbank da belirli süreli hiçbir şekilde pay satışı yapılmayacağına dair taahhütname vermemiştir. Şekerbank 1 yıl süreyle halka arz fiyatının altından pay satışı yapılmayacağını taahhüt etmiştir. Şeker Yatırım tarafından da bakiyeyi yüklenim kapsamında pay alınırsa 6 ay süreyle bu payların halka arz fiyatının altından satılmayacağına ilişkin taahhüt verilmiştir.