Halka arz işlemleri tamamlanan Smart SMRTG ne zaman borsada işlem görecek. Payları 14 TL sabit fiyat ve oransal dağıtım yöntemiyle halka arz olan şirketin paylarına gelen talep yüksek oldu.

16-17-18 Mart tarihlerinde talep toplayan Smart Güneş Teknolojileri’nin halka arz büyüklüğü 534.713.621 TL olarak gerçekleşti.

Sanayi Şirketinden E-İhracat Yatırımı Kararı Sanayi Şirketinden E-İhracat Yatırımı Kararı

Oransal dağıtım yöntemiyle gerçekleşmesine rağmen yurt içi bireysel yatırımcılardan da oldukça fazla talep geldi. Halka arza toplamda 101.755 yatırımcı talep gönderdi.  Ek satış hariç halka arz edilen 31.840.000 TL nominal değerli payların 9,54 katına denk gelen 303.741.440 TL nominal değerli pay talebi toplandı.

SMRTG kodu ile halka arz süreci tamamlanan Smart Güneş Teknolojileri paylarının, Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da 24 Mart tarihinde işlem görmesi bekleniyor.

smart enerji ceo

KARLI VE GÜÇLÜ BÜYÜME

Smart Güneş Teknolojileri’nin kurucu ortağı ve CEO’su Halil Demirdağ, “Halka arz sürecinin başarılı olmasından büyük memnuniyet duyuyorum. Bu başarı, yatırımcıların Smart Güneş Teknolojileri’nin geleceğine ve performansına duydukları güveni gösteriyor. Halka arzda yatırımcılardan gelen yüksek talebin verdiği güç ve motivasyonla Smart Güneş Teknolojileri olarak kârlı ve güçlü büyüme sağlamayı sürdüreceğiz” dedi.