Gedik Yatırım liderliğinde geçtiğimiz hafta talep toplayan Sanica Isı, SNICA koduyla Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da bugün (24 Kasım) işlem görmeye başladı.

Sanica Isı #SNICA 40 milyon payın satışını 15-18 Kasım tarihlerinde 20,03 TL’den tamamlarken, bugün düzenlenen gong töreninin ardından işlem görmeye başlayan paylar, %9,98 tavan fiyat 22,04 TL’ye ulaştı.

sanica gong töreni

Tahminlerimizin Ötesinde Taleple Karşılaştık

Yönetim Kurulu Başkanı Nesimi Fatinoğlu törende yaptığı konuşmada,

2023 Yılı Halka Arzları Ne Kadar Kazandırdı 2023 Yılı Halka Arzları Ne Kadar Kazandırdı

“Sanica Isı 3 şehirde, 4 fabrika ile üretim yapan ve dünyanın en büyük 5. Radyatör fabrikalarından biri olması sebebiyle, sektörümüzün lider kuruluşlarından biri. 3.300.000 metrelik kapasitesiyle %78’ini ihracat yapmaktadır.

Grubumuzun amiral gemisi radyatör olmakla beraber yine aynı şekilde 800 çeşit boru üreten İstanbul ve Elazığ’da fabrikaları olan bir boru grubumuz var. Yine aynı şirketimizin bünyesinde hizmet etmektedir.

Halka arzda tahminlerimizin ötesinde bir taleple karşılaştık.  Çok ciddi bir çalışmanın neticesi olduğunu görüyoruz. Sanica Isı’nın halka arzına sebep olan İlker Savuran Bey’e teşekkür ediyorum. Grubumuz çok ciddi bir çalışma ve emek harcadı, Sanica ailesine ve çalışanlarına teşekkür ederim.” İfadelerini kullandı.