11 Haziran 2024 Günün Öne Çıkan Borsa Ve Şirket Haberleri 11 Haziran 2024 Günün Öne Çıkan Borsa Ve Şirket Haberleri

SASA Polyester'in Erdemoğlu'na tahsisli gerçekleşen sermaye artırımıyla ilgili yeni bir açıklama yapıldı. Sasa Polyester Sanayi A.Ş. (SASA), 5 Haziran 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bir bildirimde bulunarak Nakdi ve Tahsisli Sermaye Artırımının Tescili hakkında detayları paylaştı.

Yapılan açıklamada, Şirketin Esas Sözleşmesi’nin tadil edilmiş 8. maddesinin Adana Ticaret Sicil Müdürlüğü tarafından 5 Haziran 2024 tarihinde tescil edildiği belirtildi. Bu tescil ile birlikte sermaye artırımının resmi işlemleri tamamlanmış oldu.

28 Mayıs 2024 tarihinde SPK tarafından sermaye artırım onayı alan SASA şirketinin yapmış olduğu açıklama şöyle;

''Şirketimiz Esas Sözleşmesi’nin tadil edilmiş 8.maddesi Adana Ticaret Sicil Müdürlüğü tarafından 5 Haziran 2024 tarihinde tescil edilmiştir'' denildi.

SASA Ne İş Yapar ?

SASA, polyester, elyaf, filament iplik, polyester bazlı polimerler ve özel polimerlerde dünyanın önde gelen üreticilerinden biridir.

Sektöründeki liderlik sorumluluğu ile, güçlü teknik mirasını ve inovasyon kültürünü yüksek üretim kapasitesi ile harmanlayan SASA, tasarımdan, üretim ve dağıtım aşamalarına kadar tüm süreci başarıyla yönetir.

Polyester sektöründeki üretimine 1966 yılında başlayan SASA, kuruluşundan bugüne, aralıksız yatırımlarıyla hızlı büyüme sürecini hep sürdürdü.SASA, polyester sektöründeki öncülüğünü sürdürmek ve bu konumunu daha da güçlendirmek amacıyla 2000 yılında dünya kimya devi Dupont ile joint-venture tarzı ortaklık kurdu ve DupontSA adını aldı.

Editör: Ece Çavuşlu