Sermaye Piyasası Kurulu'nun (SPK) merakla beklenen yeni bülteni sonunda yayımlandı. Bugün de bültenin içeriğinde yeni bir sermaye artırımı onayı kararı yer alıyor. İşte SPK'nın 7 Haziran 2024 tarihli 2024-28 numaralı bülteninde çıkan sermaye artırımı kararı detayları bu yazımızın devamında ele alındı.

Bu bülten kapsamında Tera Yatırım Menkul Değerler A.Ş. (TERA) için bedelsiz sermaye artırımı ve Şekerbank T.A.Ş. (SKBNK) için bedelli sermaye artırımı onaylandı. Şirketler, önümüzdeki günlerde sermaye artırımı süreçlerine ilişkin detayları açıklayacaklar. SPK'nın bu onayı, şirketlerin büyüme ve gelişme stratejilerine destek olmak adına önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

Xxxxx

Sermaye Piyasası Kurulu'nun (SPK) bugün yayımladığı bültende, Tera Yatırım'ın yüzde 200 bedelsiz, Şekerbank'ın ise yüzde 34 oranındaki bedelli sermaye artırımlarına onay çıktı.

Son İşlem Gününde BOFA Milyarlık Satış İle Damga Vurdu Son İşlem Gününde BOFA Milyarlık Satış İle Damga Vurdu

Buna göre, Tera Yatırım Menkul Değerler AŞ'nin mevcut sermayesi 52.500.000 TL'den 157.500.000 TL'ye yükseldi. Bu kararla birlikte şirketin sermaye yapısında önemli bir değişiklik gerçekleşmiş oldu. SPK'nın bu onayı, şirketin büyüme ve genişleme stratejilerine destek olmak amacıyla verilmiş önemli bir karar olarak değerlendirilmektedir.

Editör: Ece Çavuşlu