Kontrolmatik, Yüzde 150 Oranındaki Sermaye Artırımını Duyurdu Kontrolmatik, Yüzde 150 Oranındaki Sermaye Artırımını Duyurdu

Bedelsiz Sermaye Artırımı yapacak firmalar, Türk Traktör ve Ziraat Makineleri A.Ş, Kiler Holding A.Ş. Dinamik Isı Makine Yalıtım Malzemeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., Ahlatçı Doğal Gaz Dağıtım Enerji ve Yatırım Anonim Şirketi ve Alarko Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ olarak beyan edildi.
* Türk Traktör ve Ziraat Makineleri A.Ş firması, sermayesini 53,3 milyon TL’den 100 milyon TL’ye artırıyor ve tamamını iç kaynaklardan karşılayacak.
* Kiler Holding A.Ş. firması, sermayesini 650 milyon TL’den 1.625 milyon TL’ye artırırken tamamını iç kaynaklardan karşılayacak.
* Dinamik Isı Makine Yalıtım Malzemeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. firması, sermayesini 79,8 milyon TL’den 119,7 milyon TL’ye artırıyor ve bir kısmını iç kaynaklardan karşılarken bedelsiz artırımın yarıdan fazlasını kar payından karşılayacağını beyan ediyor.
* Ahlatçı Doğal Gaz Dağıtım Enerji ve Yatırım Anonim Şirketi firması, sermayesini 208 milyon TL’den 2.600 milyon TL’ye artırırken tamamını iç kaynaklardan karşılayacak.
* Alarko Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ firması, sermayesini 64,4 milyon TL’den 144,9 milyon TL’ye artırırken, bedelsiz sermaye artırımının tamamını kar payından karşılayacak.

Halka Açık Ortaklıkların Pay İhraçları

spk-4

* Diğer Ortaklıkların Pay İhraçları

Öncü Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı AŞ firması mevcut 2.800 milyon TL sermayesini 5.300 milyon TL’ye artırıyor. Bedelli sermaye artırımı tutarı 2.500 milyon TL olup, nitelikli yatırımcıya satışı gerçekleşecek.

Öncü Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. (Şirket) tarafından ihraç edilecek paylar Şirket’in mevcut ortakları (nitelikli yatırımcı sıfatı ile) Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş. ile D Gayrimenkul Yatırımları ve Ticaret A.Ş. tarafından satın alınacaktır.