SPK tarafından açıklanan bülten ile ANGEN şirketinin yüzde 100 bedelli sermaye artırımı başvurusunun onaylandığı açıklandı.

Anatolia Tanı ve Biyoteknoloji Ürünleri Araştırma Geliştirme Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin (ANGEN) yüzde 100 bedelli sermaye artırımı yapacağı kesinleşmiş oldu. Şirketin iç kaynaklarından karşılanacak olan bedelli sermaye artırımı ile şirket, 110 milyon liralık sermayesini 220 milyon liraya çıkaracak.

Son İşlem Gününde BOFA Milyarlık Satış İle Damga Vurdu Son İşlem Gününde BOFA Milyarlık Satış İle Damga Vurdu

sermaye-artirimi

Anatolia Tanı ve Biyoteknoloji Ürünleri Araştırma Geliştirme Sanayi ve Ticaret A.Ş. Faaliyeti Nedir ?

Anatolia Tanı ve Biyoteknoloji A.Ş. ISO 9001, ISO 13485 ve 98/79/EC Toplam Kalite Sistemleri uyarınca çalışan bir biyoteknoloji şirketidir. Anatolia Tanı ve Biyoteknoloji A.Ş.’nin başlıca faaliyetleri Gerçek Zamanlı Polimeraz Zincir Reaksiyonu (Real-Time PCR) kitleri geliştirmek ve üretmek, otomatik nükleik asit izolasyon cihazları ve Real-Time PCR Sistemleri ile eksiksiz bir çözüm oluşturmaktır.

Anatolia Tanı A.Ş. 2010 yılında, genetik, sağlık ve tanıtım alanlarında yirmi yıllık deneyime sahip ortaklar tarafından İstanbul’da kuruldu. Firmanın başlıca hedefleri, yüksek kalitede moleküler genetik ürünler geliştirip üreterek Türkiye’nin moleküler diyagnostik ve biyoteknoloji alanındaki dışa bağımlılığını azaltmak ve küresel pazarda başarı kazanmaktır.

Editör: Ece Çavuşlu