SPK dün açıkladığı bülten ile birlikte 6 şahıs ve 2 şirkete idari para cezası kestiğini açıkladı. Şirketler arasında en büyük cezayı alan J.P. Morgan Securities PLC şirketi oldu.

Dev Şirkete İdari Para Cezası

Borsa İstanbul A.Ş. nezdindeki piyasalarda gerçekleştirilen işlemlere ilişkin yapılan inceleme sonucunda J.P. Morgan Securities PLC 32.795.908,88 para cezası uygulanmasına karar verildiği açıklandı.

para-cezasi-son

İdari para cezası alan diğer şirket, Koray Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ’nin (Şirket) 01.01.2022-30.06.2022 hesap dönemine ait bireysel ve konsolide finansal tablolarına ilişkin yapılan inceleme sonucunda, Şirket ve Şirket’in yönetim kurulu üyeleri hakkında idari para cezası verildiği açıklandı.

SPK tarafından şahıslara da idari para cezası uygulandı. Peker Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (PEKGY) tarafından 07.07.2020 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yapılan özel durum açıklaması öncesinde PEKGY pay piyasasında gerçekleştirilen işlemler ile ilgili olarak Ahmet Topaloğlu'na 610.993,50 TL para cezası uygulanmasına karar verildiği açıklandı.

para-cezasi-son-2

Halkbank Davasında Geri Sayım Başladı, Başsavcılığın Yanıtı Bekleniyor Halkbank Davasında Geri Sayım Başladı, Başsavcılığın Yanıtı Bekleniyor