KoroplastYaşanabilir Bir Dünya için ‘Birlikte Kolay’ mottosuyla hayatı birlikte kolaylaştıran, ihtiyaç ve beklentilere göre geliştirilen yenilikçi ürün ve çözümleri ile 40 yılı aşkın süredir mutfak yardımcı ürünleri ve çöp torbası sektörüne öncülük ediyor.

Mutfak yardımcı ürünleri ve temizlik kategorisi ürünlerinin de ilavesi ve 100’ün üzerine çıkan ürün çeşidiyle sektörün en çok tercih edilen markası olarak pazar lideri konumunda olan Koroplast, Yapı Kredi Yatırım Menkul Değerler A.Ş liderliğinde, oransal dağıtım yöntemiyle paylarını satışa çıkaracak.

koroplast spk onay

Halka arz kodu; #KRPLS

Halka arz tarihi; Açıklanmadı

Şeker Yatırım (SKYMD) Halka Arz Sonuçları Açıklandı, Kaç Lot Verdi? Şeker Yatırım (SKYMD) Halka Arz Sonuçları Açıklandı, Kaç Lot Verdi?

Halka arz fiyatı; 4,68 TL sabit fiyat                                              

Dağıtım yöntemi; Oransal dağıtım

Satışa sunulacak pay miktarı; 66.800.000 - 11.700.000 ek pay satışı

Halka arzda konsorsiyum lideri olan Yapı Kredi Yatırım Menkul Değerler tarafından, fiyat istikrarı işlemleri planlanıyor. Payların borsada işlem görmeye başlamasından itibaren en fazla 30 gün koşuluyla. Ancak, Yapı Kredi Yatırım fiyat istikrarı işlemlerini kesin olarak yerine getireceğine ilişkin bir taahhüt vermemekte.

Şirket Tarafından Verilen Taahhütler

Payların Borsa İstanbul’da işlem görmeye bağladığı tarihten itibaren 1 yıl boyunca, şirket paylarının dolaşımdaki pay miktarının artmasına yol açacak şekilde satışa veya halka arza konu edilmeyeceğine, bu doğrultuda bir karar alınmayacağını taahhüt ediyor.

Halka Arz Gelirinin Tamamı Kredi Borcuna

Şirket, halka arzdan elde edeceği gelirin tamamını (%100’ünü), şirket paylarının halka arzına ilişkin izahnamede belirtilen iş planı ve hedefleri çerçevesinde halka arz sonrasında, Türkiye İş Bankası A.Ş. ve Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş. ile şirketin taraf olduğu çeşitli kredi dilimlerinin tahsis edilmesine ilişkin 04.04.2017 tarihli kredi sözleşmesi (TSKB-İş Bankası Kredi Sözleşmesi) tahtındaki ilk kullandırım tutarı olan 12.600.000 Avro değerindeki krediden 31.03.2022 tarihi itibarıyla geriye kalan mevcut risk tutarı olan 7.447.899 Avro tutarındaki kredi borcunun tamamının ödenmesi amacıyla kullanmayı planlamaktadır.

koroplast borç

Döviz kurlarındaki değişiklik sebebiyle söz konusu halka arz gelirlerinden elde edilen tutarın geri kalan kredi borcu tutarının üzerinde kalması durumunda, artan tutar işletme sermayesi olarak kullanılabilecektir.