Şirketin bağlı ortaklığı Ekoten Tekstil firması 6. bölge teşvik kapsamında olan, vergi indirimi sağlayan yeni kurulan Afyonkarahisar’daki 2. OSB’de 100 bin m2 arsa üzerinde sanayi tesisi kurmak üzere 40 milyon TL tahsis bedeli olan ön tahsis sözleşmesini imzaladı.

KAP’ta yaptığı açıklamada,
Sun Tekstil firmasının bağlı ortaklığı Ekoten Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. ("Ekoten Tekstil"), kapasite artışına yönelik hedeflerini gerçekleştirebilmek, özellikle yurt dışı müşterilerin teknik tekstil ürünlerinde artan taleplerini karşılayabilmek ve ürün çeşitliliğini artırmak amacıyla, orta/uzun vadeli stratejik yatırım planları doğrultusunda, 6. Bölge yatırım teşvik kapsamında değerlendirilerek vergi indirimleri sağlayacak yeni kurulmakta olan Afyonkarahisar Merkez 2. Organize Sanayi Bölgesi'nde 100.000 m2 arsa üzerinde sanayi tesisi kurmak amacıyla toplam yaklaşık tahsis bedeli 40.000.000 TL tutarındaki arazi ön tahsis sözleşmesi 10.05.2023 tarihinde imzaladığını;
Ekoten Tekstil'in ek istihdam sağlanması, ciro ve karlılığın artırılmasını hedeflediğini Söz konusu arazinin ön tahsis akabinde işlemlerin finalize edilmesi, yatırıma ve üretime geçiş süreçleri ile ilgili gelişmeler özel durumların kamuya açıklanmasına ilişkin usul ve esaslar çerçevesinde kamuoyuna duyurulacağını, ifade etti.

28 Mayıs Salı Günü Öne Çıkan Borsa ve Şirket Haberleri 28 Mayıs Salı Günü Öne Çıkan Borsa ve Şirket Haberleri

Sun Tekstil Sanayi Ve Ticaret A.Ş. (SUNTK) Firması Faaliyeti

* Tescil Yeri ve Tarihi : İzmir -2005
* Borsaya Kote Olduğu Tarih : Mayıs 2022
* İşlem Gördüğü Pazar : Yıldız Pazar
* Halka Açıklık Oranı : 20,66
* Sermayesi : 135,6 milyon TL

sun-1

* Şirketin Faaliyeti:
Sun Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. dokuma, trikotaj, tekstil ve konfeksiyon ürünlerinin imalatı, ihracatı ve dahili ticaretini yapmak üzere 1987 yılında kurulmuş ve faaliyete geçmiştir.
Şirket üretim faaliyetlerini İzmir İli Torbalı İlçesi ve Manisa İlinde bulunan tesislerinde yürütmektedir. Şirket halihazırda global hazır giyim perakende sektöründe faaliyet gösteren markalar için kadın giyim koleksiyonları tasarlayıp, üretmekte ve satışını gerçekleştirmektedir.
Sun Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş.nin faaliyet konusu, esas sözleşmenin 3. maddesinde belirtildiği gibi dokuma, trikotaj, tekstil ve konfeksiyon ürünlerinin imalatı, ihracatı ve dahili ticaretini yapmak, bu ürünlerin imali için gerekli sınai tesislerin ve fabrikaların kurulması ve işletmeye alınması konularında müşavirlik, kontrol, müteahhitlik hizmetleri vermek ve tekstil, kumaş, hazır giyim eşyaları, hediyelik eşya, deri giyim eşyaları ile konfeksiyon ürünlerinin üretim, alımı, satımı, ithali, ihracı ve pazarlanmasını yapmak, yurt içinde ve yurt dışında şubeler ve mağazalar açmak, temsilcilikler vermektir.

* Ortaklık Yapısı
Elvan Ünlütürk

% 34,12
Şefika Günseli Ünlütürk  

% 28,58
Mehmet Muammer Ünlütürk

% 5,53
Azize Ceylan Ünlütürk Yeşilova

% 5,53
Ayşe Ünlütürk

% 5,53

Diğer

% 20,71

Sun Tekstil Sanayi Ve Ticaret A.Ş. (SUNTK) Borsada Bugün (10.05.2023)

Bugün (10 Mayıs) Saat :14:23 itibariyle BİST100 endeksi, 4.512,94 puan ve -% 0,51 ekside. SUNTK hisseleri ise 33,80 TL fiyatından ve -%2,54 oranında düşüşte .
* Hissenin açılış fiyatı 33,94 TL idi. Hisse gün içinde en düşük 33,68 TL, en yüksek ise 34,58 TL fiyatını gördü.
Hissenin 52 haftalık performansı en düşük 22,48 TL ve en yüksek ise 68,55 TL oldu.

sun-2

Editör: Ece Çavuşlu