Orçay Ortaköy Çay Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ORCAY), Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı bildirimde yapılacak olan temettü ödemesine ilişkin detayları paylaştı.

Şirket, hissedarlarına 1 TL nominal değerli hisse için brüt 0,1875000 TL kâr payı vereceğini duyurdu.

Şirketin hissedarları, vergi kesintisi sonrasında 1 lot hisse için net 0,1687500 TL temettü alacaklar.

Orçay Ortaköy Çay (ORCAY) temettü ödemelerini 26.10.2023 tarihinde yapacak. Temettü ödemeleri, ödeme tarihinden iki iş günü sonra yatırımcıların hesaplarına yansıyacak.

Yüzde 260 Oranında Bedelsiz Dağıtacak Şirketten Açıklama Geldi Yüzde 260 Oranında Bedelsiz Dağıtacak Şirketten Açıklama Geldi

ORCAY Temettü Ödemesi

orcay-temettu-odemesi

orcay-temettu-tablosu

ORCAY Ne İş Yapar?

Orçay Ortaköy Çay Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ORCAY) Türkiye’nin önde gelen kurutulmuş çay üreticilerinden biridir. 1986 yılında Rize’nin Güneysu ilçesinde 37 ortak tarafından kurulan şirket, kendi ürettikleri çayı işlemek ve ticari amaçlı çay üretimi ve satışı yapmak amacıyla faaliyet göstermektedir. Şirketin ana faaliyet konusu her türlü çay ve benzeri ürünlerin üretimi, yurt içi ve yurt dışında satış ve pazarlamasıdır. Şirket, Borsa İstanbul’da (BIST) ANA PAZAR’da işlem görmekte olup, BIST GIDA, İÇECEK / BIST ANA / BIST KOBI SANAYİ / BIST SINAİ / BIST TÜM-100 / BIST TÜM endekslerine dahildir.