Teknoloji Şirketi Yeni Yatırım Kararını Duyurdu Teknoloji Şirketi Yeni Yatırım Kararını Duyurdu

13-14-15 Nisan tarihlerinde 18,50 TL sabit fiyat ve oransal dağıtım yöntemiyle halka arzı gerçekleşen Suwen Tekstil için bugün Borsa İstanbul’da gong töreni düzenlendi. Düzenlenen törenin ardından şirket payları SUWEN kodu ile Yıldız Pazar’da işlem görmeye başladı.

Törende açılış konuşmasını yapan Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun, “Tekstil sektöründe uzun yıllardır faaliyet gösteren, ülkemizin yedi bölgesinde ve yurt dışında mağazası bulunan bu değerli şirketimiz, sektördeki konumu ve gelecek hedefleriyle ön plana çıkmaktadır. İşte bu hedeflerini gerçekleştirebilmek için bu gün önemli bir adım atarak Borsamızda işlem görmeye başlayan kıymetli şirketimize, bu halka arzın, finansman sağlamanın yanında, ayrıca kurumsallaşmanın sağlanması, tanınırlığının artması, marka değerinin yükselmesi gibi birçok faydası daha olacaktır. Özellikle tekstil ve perakende sektörü açısından, kurumsallaşma, tanınırlık, marka değeri son derece önemlidir. Böylece, şirkete güvenerek, bu halka arzla şirkete ortak olarak şirketin geleceğinde yer almak isteyen yatırımcılarımız, bu açılardan da şirketin gücüne güç katacaktır.” şeklinde konuştu.

Korkmaz Ergun’un ardından Suwen Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Ali Bolluk, halka arzdaki ilgiden mutlu olduklarını ifade ederek, “Talep toplama sürecinde bireysel ve kurumsal yatırımcıların Suwen’e gösterdikleri güven bizi gururlandırdı ve beraberinde büyük bir sorumluluk getirdi. Halka arz sürecinde bize yol gösteren, desteklerini esirgemeyen Sermaye Piyasası Kurulu'nun, Borsa İstanbul'un değerli yöneticilerine ve uzmanlarına saygılarımızı ve teşekkürlerimizi Suwen adına arz ediyorum.

4-suwen

Aracı kurum olarak bizim her an yanımızda olan TSKB, Gedik Yatırım ve Yatırım Finansman’ın çok değerli ekibine ve bugünlere gelmemizde büyük katkıları olan tüm Suwen ailesine emekleri için teşekkür ediyorum.

Halka arz edilen toplam 23.000.000 TL’lik nominal değerli paylardan elde ettiğimiz bu kaynağı ağırlıklı olarak yatırımlarımızın ve işletme sermayemizin finansmanında; finansal yapımızın daha da güçlendirilmesi yönünde kullanmayı planlıyoruz. Suwen olarak, Türkiye’den özgün, kendine güvenen Türk kadınını temsil eden bir marka çıkartmayı hedefliyoruz. Gerek Türkiye’de gerekse de yurt dışında hedeflerimiz var. Yurt içinde ve yurt dışında yeni mağazalar açarak mağaza ağımızı genişletmeye devam ederken çok kanallı bir satış stratejisi ile sürdürülebilir bir büyüme çizgisi yakalamayı umuyoruz.” dedi.