Suwen Tekstil Sanayi Pazarlama A.Ş. (SUWEN) yatırımcıları 2023 yılında temettü ödemesi alacak. Şirketin yatırımcılarına hisse başına brüt 0,50 TL temettü verileceği, vergiler düşüldükten sonra yatırımcıların hesaplarına lot başına 0,45 TL temettü ödemesi alacağı bildirildi. SUWEN şirketi temettü ödemesini yatırımcısına KAP yolu ile bildirdi.

SUWEN 2023 Temettü Kararı 

Şirket tarafından KAP'a yapılan temettü açıklamasında;

''07.03.2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda duyurulan kar payı dağıtımına ilişkin hususlar, Şirketimizin 29.03.2023 tarihinde yapılan Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda görüşülerek onaylanmıştır.'' 

suwen-temettu

Yüzde 140,74 Bedelli Sermaye Artırımı Yapacak Yüzde 140,74 Bedelli Sermaye Artırımı Yapacak

SUWEN 2023 Temettü Ödeme Tarihi Ne Zaman?

Suwen Tekstil Sanayi Pazarlama A.Ş. (SUWEN) yatırımcıları temettü ödemelerini ne zaman alacak, Şirketin belirlediği 2023 temettü ödeme tarihi 31 Temmuz 2023 olarak açıklanmıştır. Temettü almaya hak kazanan yatırımcıların hesaplarına kar payları 2 Ağustos 2023 tarihinde yatırılacak. 

SUWEN Faaliyeti Nedir ?

2005 yılında İstanbul’da kurulan Suwen şirketi, Türkiye’de kendi markası ve tasarımı ile üretim yapan, yüksek kalite, ulaşılabilir fiyatlar, fonksiyonel ve zarif ürünlerle müşterilerine hizmet veren bir perakende firmasıdır.

Zarif tasarımlarla farklı yaşam tarzına sahip olan Suwen, kadınlara önemli anlarında konfor ve fayda odaklı bir yaklaşımla eşlik eder.

suwen-temettu-2

Logomuz, kadınları mükemmel bir şekilde sembolize eden iki ikonla şekillenir "Kalp" ve "W".

"My body is so special” sloganı kadının kendine güvenini, asil şıklığını, romantizmi ve tutkuyu; kurumsal renklerimiz olan pembe, yavru ağzı, ekru ve pudranın eşsiz büyüsüyle vurgular.

İç giyimden ev giyimine, çoraptan korseye, mayo & bikini koleksiyonlarından lohusa gruplarına kadar geniş ürün yelpazesiyle bir kadının her anında yanındadır.

Kasım 2017’de %51 Taxim Capital ortaklığı ile hem Türkiye’deki perakende ağını genişletmeyi hem de Doğu Avrupa, Balkanlar, Kafkasya, Ortadoğu, Körfez Bölgesi, Afrika ile Orta ve Uzak Doğu Asya bölgelerine yayılmayı hedeflemektedir.