Taslak izahnameleri hazırlanarak Sermaye Piyasası Kurulu’na başvurularını yapmış şirketlerin sayısı güncel olarak 25 olarak biliniyor. Bu şirketler arasında, eşit dağıtım yöntemiyle halka arz olacak ve satışa sunulacak olan pay sayısı, diğer şirketlere oranla daha az olan 7 şirketin, taslak izahname bilgilerine göre detayları şöyle biliniyor;

tahtası küçük halka arzlar

Tezkim Tarımsal Kimya San. Ve Tic. A.Ş.; Halka arz, Halk Yatırım Menkul Değerler liderliğinde, 13.000.000 pay eşit dağıtım yöntemi ve #TEZKM koduyla gerçekleşecek.

Avrupakent GYO Halka Arzı SPK Tarafından Onaylandı Avrupakent GYO Halka Arzı SPK Tarafından Onaylandı

Oncosem Onkolojik Sistemler San. Ve Tic. A.Ş.; İnfo Yatırım Menkul Değerler liderliğinde, 4.700.000 adet pay, eşit dağıtım yöntemi ve ONCSM koduyla yapılacak.

Birikim Varlık Yönetim A.Ş.; Yıl içerisinde gerçekleşmesi beklenen halka arza, Halk Yatırım Menkul Değerler liderlik ederek, 12.000.000 pay eşit dağıtım yöntemi uygulanarak, BRKVY koduyla halka arz edecek.

Forte Bilgi İletişim Teknolojileri ve Savunma Sanayi A.Ş.; İnfo Yatırım Menkul Değerler liderliğinde gerçekleşecek olan halka arzda, toplamda 13.000.000 pay, #FORTE koduyla, eşit dağıtım yöntemi uygulanarak gerçekleşecek.

Kaymet Metal İmalat San. Ve Tic. A.Ş.; Alnus Yatırım Menkul Değerler liderliğinde, 10.500.000 pay, #KAYMT kodu ve eşit dağıtım yöntemiyle halka arz edilecek.

IBS Isıtma Soğutma Havalandırma Taahhüt San. Ve Tic. A.Ş.; Halka arz, Tera Yatırım Menkul Değerler liderliğinde gerçekleşecek. 4.500.000 pay, IBSSO kodu ve eşit dağıtım yöntemiyle yapılacak.

Çavuşoğlu Demir Çelik Geri Dönüşüm San. Tic. A.Ş.;  5.750.000 pay, eşit dağıtım yöntemiyle, #CAVDC kodu ile Ahlatcı Yatırım Menkul Değerler liderliğinde gerçekleşecek.