Şubat ayında hız kazanarak halka açılan şirketlerin devamında, takvimde sırada hangi halka arz var. Önümüzdeki hafta onaylanması beklenen halka arzlar.

Hız kazanan takvimde sırada hangi halka arz var. Şubat ayında başlayan halka arzlar ile bu yıl toplamda 10 şirket halka arz oldu.

Bu şirketlerden bugün itibari ile sadece 1’i halka arz fiyatı altında işlem gördü. Geri kalan 9 şirket ise, halka arz fiyatının üzerinde işlem görüyor.

Halka arz takvimine göre SPK’dan onay bekleyen şirket sayısı 30’un üzerinde ve yılın geri kalan kısmında bu sayının 50’yi geçeceği düşünülüyor.

Sırada ise halka arz için bekleyen 30 şirket arasından Sermaye Piyasası Kurulu’nun onaylaması muhtemel olarak gördüğümüz ilk 5 şirketin detayları şu şekilde;

gürsel halka arz rekor

Suwen Halka Arz 2021 yılının Nisan ayında halka arz başvurusu yapan iç giyim markası Suwen Tekstil, 4.700.000 TL nominal değerli payları oransal dağıtım yöntemi ile halka arz olacak. 

Bülbüloğlu Vinç (BVSAN) Halka Arz Hangi Bankalarda Bülbüloğlu Vinç (BVSAN) Halka Arz Hangi Bankalarda

Tarkim Bitki Koruma Halka Arz Borsa İstanbul’da işlem gören Gübretaş iştiraki Tarkim, Nisan 2021 tarihinde halka arz çalışmalarına başladı, Temmuz ayında ise SPK’ya başvuruda bulundu. 5.000.000 lot bireysel yatırımcıya eşit dağıtım yöntemiyle halka arz olacak. 

Tera Yatırım Halka Arz 14 Nisan 2021 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu’na halka arz başvurusunda bulunan Tera Yatırım’a ait, 22.000.000 TL nominal değerli paylar, oransal dağıtım yöntemi ile halka arz edilecek.

Efeler Çiftliği Tarım ve Hayvancılık İnfo Yatırım Menkul Değerler liderliğinde gerçekleşecek olan halka arzda, 34.600.000 adet pay, eşit dağıtım yöntemiyle ve 3,38 TL sabit fiyatla satışa sunulacak. Şirketin Borsa İstanbul’daki işlem kodu #EFELR olarak belirlendi. 

Kimteks Poliüretan Sanayi  33 milyon lot halka arz edecek. Halka arza fazla talep gelmesi halinde 4.950.000 TL nominal değerli paylar da satışa sunularak 37.950.000 TL nominal değerli payların satışı gerçekleşecek.

Halka arzın oransal dağıtım yöntemiyle gerçekleşeceği biliniyor.