Borsa İstanbul’da payları bugün işlem görmeye başlayan Söke Değirmencilik (SOKE), gün sonunda 41 milyon lot alıcı ile günü tamamladı.

77 milyon 500 bin payın halka arzı geçtiğimiz hafta 7,50 liradan tamamlanarak, bugün Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işleme açılan SOKE, ilk işlem gününde %10 değer kazanıp 8,25 TL ile günü tamamladı. Gün sonunda ise, tavan fiyatta bekleyen 41,586,213 lot görüldü.

soke derinlik

159 Kat Talep

Söke Değirmencilik (SOKE) halka arzına, Yurt İçi Bireysel Yatırımcıya tahsis edilen payların 159,17 katı talep geldi. Öte yandan, Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılara tahsis edilen payların 47,42 katı ve Yurt Dışı Kurumsal Yatırımcılara tahsis edilen payların 11,09 katı talep toplandı.

Hissedarlarına, Pay Başına 35 Lira Temettü Ödeyecek Hissedarlarına, Pay Başına 35 Lira Temettü Ödeyecek

 Söke Un

Değirmencilikteki 60 yıla yakın uzmanlığı ve tecrübesiyle üretimin her aşamasında yüksek kaliteyi odağında tutan Söke, çevreye ve insana karşı saygı ve güven anlayışıyla gerçekleştirdiği dünya standartlarındaki teknoloji yatırımları, profesyonellerin ve tüketicilerin ihtiyaçlarına uygun ürün çeşitliliği ile bugün Türkiye’nin lider ve yenilikçi un markası konumunda.